Premjers: Čehija gatava atraidīt migrantus, ja tā rīkosies Vācija un Austrija

0
Migrants crowd the deck of their wooden boat off the coast of Libya May 14, 2015. International non-governmental organisations Medecins sans Frontieres (MSF) and MOAS (Migrant Offshore Aid Station) rescued 561 migrants at sea off the coast of Libya on Thursday, according to Maltese media. Their vessel, the Phoenix, is the first privately funded vessel to operate in the Mediterranean. Almost 3,600 migrants have been rescued from overcrowded boats sailing from Africa to Europe over the past 48 hours, Italy said on Thursday, with sea conditions seen as perfect for attempting the crossing. REUTERS/MOAS/Jason Florio/Handout via Reuters ATTENTION EDITORS - NO SALES. NO ARCHIVES. FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS. THIS IMAGE HAS BEEN SUPPLIED BY A THIRD PARTY. IT IS DISTRIBUTED, EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS TPX IMAGES OF THE DAY

Čehija ir gatava jau uz robežas liegt valstī ieceļot migrantiem, ja šādi rīkosies arī Vācija un Austrija, piektdien sacīja Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs.

Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers pirmdien brīdināja – ja kanclere Angela Merkele nespēs ar Eiropas Savienības (ES) partneriem atrast veidu, kā apturēt imigrantu pieplūdumu, viņš atsevišķām patvēruma lūdzēju grupām robežu slēgs.

“Mēs varam sagaidīt, ka Austrija rīkosies tāpat, un šajā gadījumā arī mēs rīkosimies tāpat,” Babišs sacīja žurnālistiem.

“Šajā gadījumā [Čehijas] robežas šķērsošanas punktus uzraudzīs policija, bet mums arī ir ārkārtas plāns, un atbilstoši tam iesaistītas tiks arī muitas amatpersonas un, iespējams, armija,” viņš piebilda.

Babišs arī pauda atbalstu tam, ka tiek paplašinātas ES robežapsardzības aģentūras “Frontex” pilnvaras.

“Nav iespējams tērēt tik daudz naudas [“Frontex” vajadzībām], vienīgi lai veiktu nelegālās imigrācijas monitoringu un vērotu, kā kontrabandistu mafijas bizness plaukst un zeļ. “Frontex” ir jādarbojas ārpus Eiropas,” sacīja Babišs.

“Atrisinājums ir ļoti vienkāršs – laivas [ar migrantiem] nedrīkst doties jūrā,” uzsvēra premjers.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here