Preses konferencē informēs par EP vēlēšanu paziņojumu izsūtīšanu vēlētājiem

0

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) šodien plkst.12 rīko preses konferenci par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu paziņojumu izsūtīšanu vēlētājiem, aģentūru LETA informēja CVK.

Paziņojumu mērķis ir informēt vēlētājus par vēlēšanu iecirkni, kura sarakstā viņi iekļauti. Preses konferencē tiks stāstīts par to, kā notiks paziņojumu vēlētājiem izsūtīšana, kur noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni, ja paziņojums netiks saņemts un kā mainīt pašvaldības sākotnēji piešķirto iecirkni vai reģistrēties balsošanai ārvalstīs.

Preses konferencē CVK telpās piedalīsies CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars, PMLP Personu datu apstrādes departamenta Elektronisko pakalpojumu administrēšanas nodaļas vadītāja Liene Lasmane un PMLP sabiedrisko attiecību vadītājs Ģirts Pommers.

EP vēlēšanās atšķirībā no Saeimas vēlēšanām vēlētāju uzskaitei izmanto Vēlētāju reģistru. Sākotnēji pašvaldības vēlētājus iekļauj tā iecirkņa sarakstā, kas atbilst vēlētāju deklarētajai dzīvesvietai. Savukārt līdz astoņpadsmitajai dienai pirms vēlēšanām, šogad – līdz 7.maijam, vēlētājiem ir iespēja vēlēšanu iecirkni mainīt uz jebkuru citu iecirkni Latvijā vai ārvalstīs.

Balsošanas dokuments EP vēlēšanās ir gan pase, gan personas apliecība. Turklāt, tā kā šajās vēlēšanās vēlētāju uzskaitei izmanto Vēlētāju reģistru, spiedogs pasē par dalību vēlēšanās netiks likts, un vēlētājiem, kuru rīcībā ir tikai personas apliecība, dalībai vēlēšanās nebūs nepieciešama vēlētāja apliecība, skaidro CVK.