Pretrunīgi vērtētais Rahimovs ir vienīgais kandidāts uz Starptautiskās Boksa asociācijas prezidenta amatu

0

Pretrunīgi vērtētais uzbeku uzņēmējs Gafurs Rahimovs ir vienīgais kandidāts uz Starptautiskās Boksa asociācijas (AIBA) prezidenta amatu, liecina aģentūras AFP rīcībā esošā informācija.

Rahimovs kopš februāra pilda AIBA prezidenta vietas izpildītāja pienākumus. Viņš jau kopš 1998.gada strādā par AIBA viceprezidentu.

Tiesa, viņa stāšanās pagaidu prezidenta amatā Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) radīja bažas par AIBA pārvaldību, līdz ar to sporta veida nākotne olimpiskajās spēlēs ir miglā tīta. Rahimova oponenti norāda uz uzbeka saistību ar organizēto noziedzību.

Tikmēr AIBA ziņo, ka uz mūžu diskvalificējusi tās bijušo prezidentu Činku Vu un izpilddirektoru Ho Kimu. Vu pērn tika atstādināts no amata, jo ņēmis kredītus 15 miljonu Šveices franku (13,1 miljona eiro) apmērā. Savukārt Vu apgalvoja, ka AIBA finanšu situācija ir laba, apsūdzot oponentus “militārā apvērsumā”.

AIBA, kas pārrauga amatieru boksa sacensības, ieskaitot olimpiskos turnīrus, cieš no nestabilitātes un finansiālām problēmām.

SOK arī bijušas iebildes par dopinga procedūrām, punktu skaitīšanas sistēmu un finanšu pārvaldi, tādējādi tā joprojām ir aizturējusi maksājumus AIBA par 2016.gada olimpiskajām spēlēm.

Bokss ilgu laiku bijis viens no redzamākajiem sporta veidiem olimpisko spēļu programmā. Tas tajā bijis iekļauts visu laiku, izņemot 1912.gadu, kad tolaik Zviedrijā, kur notika Olimpiāde, tas bija aizliegts sporta veids.