Projektā “Mežaparka rezidences” pabeigti apjomīgākie dvīņu māju un rindu māju būvdarbi

0

Nekustamo īpašumu attīstītājs SIA “Domuss” projektā “Mežaparka rezidences”, nosvinot spāru svētkus, pabeidzis apjomīgākos būvdarbus septiņām rindu mājām un divām dvīņu mājām, aģentūru LETA informēja “Domuss”.

Ēkas plānots nodot ekspluatācijā 2019.gada pavasarī. Būvniecības darbus veic SIA “Plastik”. Investīciju apjoms septiņās rindu mājās un divās dvīņu mājās ir ap sešiem miljoniem eiro.

Divas rindu mājas tiks izbūvētas ar pilnu apdari, pārējās – ar tā dēvēto balto apdari. Abas dvīņu mājas tiks uzbūvētas ar “balto” apdari.

Plānots, ka šī gada septembrī “Mežaparka rezidencēs” spāru svētkus svinēs arī abas dzīvokļu mājas (kopā 22 dzīvokļi), savukārt jau šī mēneša beigās projektā tiks uzsākta nelielas biroja ēkas būvniecība, kurā atradīsies kafejnīca, restorāns un citi pakalpojumu sniedzēji.

Šā gada aprīlī tika sākti septiņu sekciju rindu māju, mazstāvu dzīvokļu ēkas ar 22 dzīvokļiem un divu dvīņu māju būvniecību, kopumā šajā projektā ieguldot 11 miljonus eiro.

“Mežaparka rezidences” attīstībā kopumā jau ieguldīti 25 miljoni eiro. Pabeigta kvartāla teritorija labiekārtošana un apzaļumošana, ielu, celiņu un komunikāciju izbūve un pirmā savrupmāja. Vēl divu savrupmāju un dvīņu ēkas būvniecība ir procesā – ekspluatācijā nodošana plānota jau šī gada jūnijā.

Šā gada vasarā plānots uzsākt nākamo dzīvokļu un rindu māju būvniecību.

Dzīvojamo ēku komplekss “Mežaparka rezidences” “Domuss” atrodas starp Kokneses prospektu un Gustava Zemgala gatvi. Kompleksa koncepcijas autors ir arhitekts Andris Kronbergs, koncepcijas pamats – apvienot Mežaparka esošo apbūvi ar mūsdienīgu dizainu un komfortu.

2015.gadā tika pabeigta projekta pirmās kārtas izveide, veicot apjomīgus labiekārtošanas darbus 10 hektāru platībā, tostarp tika izbūvēta infrastruktūra, jaunas ielas un gājēju celiņi, apgaismojums un komunikācijas. Visa kvartāla teritorija tika apzaļumota.

Kopumā “Mežaparka rezidencēs” plānots uzbūvēt villas, dvīņu villas, mazstāvu daudzdzīvokļu ēkas un rindu mājas, biroja ēku, kā arī privātai apbūvei piedāvāt 49 zemesgabalus.

“Mežaparka rezidencēs” 31 hektāra plašās projekta teritorijas attīstības intensitāte būs atkarīga no tirgus pieprasījuma, jo attīstības koncepcija pieļauj gan straujāku, gan arī mērenāku apbūves tempu.

LETA jau ziņoja, ka kopējais “Domuss” mātesuzņēmuma ASV investoru grupas “NCH Capital” investīciju apjoms “Mežaparka rezidencēs” iecerēts apmēram 40 miljonu eiro apmērā.

SIA “Domuss” ir ASV investīciju fondu grupas NCH uzņēmums, kas Latvijas nekustamo īpašumu tirgū darbojas kopš 1995.gada. SIA “Domuss” attīstīto projektu vidū ir dzīvojamās un biroju ēkas, ekskluzīvs daudzdzīvokļu komplekss “Ģipša fabrika” Ķīpsalā (2.kārta), “Felicity Apartments” – pirmais BREEAM setificētais dzīvokļu projekts Baltijā, privātmāju ciemati Pierīgā, tirdzniecības objekti (tostarp modes un iepirkšanās centrs “Riga Plaza”), noliktavu un loģistikas centri.

NCH attīsta nekustamo īpašumu projektus arī Krievijā, Ukrainā, Bulgārijā, Moldovā, Rumānijā un Albānijā.