Purvīša balvas 2019 laureāte – Ieva Epnere

0

Ja gadījumā kāds ir palaidis šo ziņu garām J, informējam, ka, iegūstot starptautiskas žūrijas visaugstāko novērtējumu, sesto PURVĪŠA BALVUīpašā ceremonijā mākslas centrā “Zuzeum” 2019. gada 12. aprīlī saņēma māksliniece IEVA EPNERE. Viņa ieguva arī skatītāju simpātiju balvu.

“Žūrija lēmumu pieņēma, balsojot divās kārtās, un jāatzīst, ka pēc diskusijām bija divi izteikti līderi, bet gala rezultātā ar pārliecinošu balsu pārsvaru uzvarēja Ieva Epnere. Ievas darbs “Dzīvo atmiņu jūra” žūrijas diskusiju ietvarā emocionālā kārtā mums pašiem izraisīja dzīvo atmiņu jūru. Rezumējot visi nonācām pie secinājuma, ka šis personīgais un daudzslāņainais stāsts, kurā autore cenšas saprast komplicēto vēsturi, identitātes un kolektīvas atmiņas veidošanos postpadomju realitātē, ir mākslinieciski gudri veidots, iedarbīgāks nekā dokumentālais žanrs, universāli saprotams, tajā ir gan pieredze, gan emocijas, gan kvalitāte. Tas aktualizē trauslo brīvības un nebrīves jautājumu, robežu jautājumu, liek padomāt par līdzsvaru kausiem, kuros iepretim liktas nostalģiskās pagātnes atmiņas un nākotnes cerības,” stāsta žūrijas priekšsēdētāja, LNMM direktore Māra Lāce.

Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādepublikai Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Lielajā zālē būs atvērta līdz 9. jūnijam.