Putins: Situācija Sīrijā tagad ir labvēlīga “politiska procesa” uzsākšanai

0

Soči (Krievija), 18.maijs, LETA–AFP. Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņoja, ka situācija Sīrijā tagad ir labvēlīga “politiska procesa” uzsākšanai, kas novestu pie ārvalstu spēku izvešanas no Sīrijas.

“Pēc [Sīrijas armijas pēdējo mēnešu] militārajiem panākumiem ir radīti papildu nosacījumi, kas ir labvēlīgi politiska procesa uzsākšanai lielā mērogā,” teikts Putina paziņojumā, kuru Kremlis publicēja pēc viņa un Sīrijas prezidenta Bašara al Asada tikšanās Sočos.

Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs pavēstīja reportieriem, ka starp abiem līderiem, kas iepriekšējo reizi tikās pagājušā gada decembrī Krievijas gaisa spēku bāzē Sīrijas piekrastē, notikusi “detalizēta diskusija” un viņi uzsvēruši Sīrijas konflikta politiska risinājuma nepieciešamību.

“Sākoties politiskajam procesam tā visaktīvākajā fāzē, ārvalstu bruņotie spēki atstās Sīrijas teritoriju,” teica Putins, gan neprecizējot, par kuru valstu spēkiem ir runa.

Putins arī apsveica Asadu ar “Sīrijas valdības armijas panākumiem cīņā pret teroristu grupējumiem”.

“Nākamais uzdevums, protams, ir ekonomikas atveseļošana un humānā palīdzība cilvēkiem, kuri ir grūtā stāvoklī,” piebilda Putins.

Krievija ir bijusi iesaistīta Sīrijas pilsoņkarā Damaskas pusē kopš 2015.gada septembra. Tās militārais atbalsts ne vien nodrošināja Asada režīma izdzīvošanu, bet arī mainīja kara gaitu.

Saskaņā ar Kremļa paziņojumu Asads sacīja, ka Sīrijā “uzlabojas stabilitāte”, “paverot durvis politiskajam procesam, kuru mēs sākām pirms kāda laika”.

“Mēs zinām, ka tas nebūs viegli, jo dažas valstis negrib stabilitātes atgriešanos Sīrijā. Tomēr ar jums un citiem partneriem un draugiem mēs turpināsim panākt stipru progresu miera procesā,” sacīja Asads.

Krievijas televīzija pārraidīja Putina un Asada diskusijas īsus fragmentus.

Asada vizīte Sočos notika dienu pirms Putina un Vācijas kancleres Angelas Merkeles gaidāmās tikšanās šajā pilsētā.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here