Rātslaukumā atklās Starptautiskā Elektromobiļu maratona 2018 Latvijas posmu

0

Trešdien, 19.septembrī, plkst.9.30 Rātslaukumā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks un Starptautiskā elektromobiļu rallija organizators Juri Tammu (Juri Tamm) dos startu 2018. gada elektroauto maratona Latvijas posmam. Pašus elektroauto Rātslaukumā varēs aplūkot no otrdienas, 18.septembra vakara.

Šogad maratons notiek no 17. līdz 29. septembrim un elektroauto brauks caur desmit valstīm ar pieturām 37 pilsētās. Pirmo reizi kopš atjaunošanas 2011.gadā, Elektromobiļu maratons brauks pa Tallinas un Monte Karlo rallija maršrutu, kas notika 1930. gadā – gar Baltijas jūras piekrasti un caur Francijai. Šādi  Elektromobiļu maratona formāts ir mainīts, salīdzinot ar pēdējiem gadiem.

Rīgā “Nissan Leaf Half-Car” simboliski startēs  Maratonā un ar to brauks Latvijas vieglatlēte, šķēpa metēja Madara Palameika.

Rallijam «Tallina – Montekarlo» ir 88 gadus sena vēsture. Tas tika atjaunots 2011. gadā un pirmo reizi tajā sacentās elektromobiļi. Rallija patroni ir Monako princis Alberts II, Sanktpēterburgas gubernators Georgijs Poltavčenko, Monako Prinča Alberta II fonds, Monako organizācija «Miers un Sports» («Peace and Sport») un fonds «Dzimtenes nākotnei» («The Future of Homeland»). Elektromobiļu maratona mērķis ir veicināt izpratni par videi nekaitīgiem transportlīdzekļiem, attīstīt sadarbību starp universitātēm un piesaistīt dalībniekus no dažādiem Eiropas reģioniem.

Plašāka informācija par ralliju mājas lapā www.electricmarathon.com un sociālajā tīklā www.facebook.com/electricmarathon.