Reāls Saeimas darbs nesāksies vēl vairākas nedēļas

0

Saeima par deputātu ievēlēšanu parlamenta komisijās lems 20.novembrī, šāda vienošanās šodien panākta Saeimas Prezidija un Frakciju padomes kopsēdē.

Šodienas sanāksmē tika atbalstīts lēmumprojekts par Saeimas komisijas izveidošanas noteikumiem.

Lēmumprojektā nosauktas likumdošanas komisijas, no kurām deputāts var tikt ievēlēts tikai vienā no tām. Attiecīgais nosacījums saistīts ar nepieciešamību, lai deputāti strādātu gan likumdošanas komisijās, gan arī tā dēvētajās mazajās komisijās. Lai ievērotu šo principu, noteikumos minēti frakciju deputātu sadalījuma matemātiskie nosacījumi.

Tāpat paredzēts, ka Nacionālās drošības komisijā ievēlē pa vienam deputātam no katras frakcijas un Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā – pa diviem deputātiem no katras frakcijas.

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe rosināja par komisiju sastāvu lemt tuvāk valdības izveidošanai noteiktajam termiņam – 21.novembrim.

“Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) sākotnēji gan norādīja, ka būs slikta sajūta, ja parlaments tik ilgi nestrādātu.

Pēc diskusijām tika nolemts sēdi komisiju apstiprināšanai rīkot nevis 16.novembrī, bet 20.novembrī – datumā, kuru rosināja Strīķe. Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai’/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars aicināja atbalstīt priekšlikumu no partijas, kuras pārstāvim Valsts prezidents ir uzticējis valdības veidošanu.

Šodien sanāksmē JKP frakcijas pārstāvji norādīja uz to, ka viņiem nav salāgoti datori, lai būtu pieeja piekļūt e-pastiem un varētu saņemt nepieciešamo informāciju. Pēc Mūrnieces aicinājuma Saeimas izpilddirektors Māris Zelčs informēja, ka visiem Saeimā klātesošajiem deputātiem šodien var atrisināt tehniskā nodrošinājuma jautājumus. Zelčs solīja laicīgi nodrošināt pieeju e-pastiem, lai deputāti līdz 13.novembrim varētu saņemt informāciju par strādāšanu parlamenta grupās sadarbībai ar citām valstīm.

Par šī lēmumprojekta apstiprināšanu Saeima lems sēdē 13.novembrī.

Pēc tam deputātu kandidatūras darbam parlamenta komisijās būs jāpiesaka līdz 15.novembrim plkst.17, iesniedzot dokumentus Saeimas sekretāra biedrei Marijai Golubevai (“Attīstībai/Par!”).

Saeima tad par deputātu ievēlēšanu komisijās lems 20.novembrī.