Rēzeknē ugunsgrēkā veikalā “Maxima” cietis viens cilvēks

0

Rēzeknē šorīt aizdedzies veikals “Maxima” un ugunsgrēkā cietis viens cilvēks, noskaidroja aģentūra LETA.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece aģentūrai LETA pastāstīja, ka ap plkst.10.30 saņemts izsaukums uz Pulkveža Brieža ielu, kur bija redzami dūmi.

Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg kādas ēkas siena un piebūve 55 kvadrātmetru platībā. Pirms glābēju ierašanās no ēkas evakuēti 60 cilvēki.

Mēģinot nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem, ugunsgrēkā cieta viens cilvēks kurš nodots mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst.12.43

SIA “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule aģentūru LETA informēja, ka aizdegšanās konstatēta vienā no veikala noliktavas palīgtelpām. Nekavējoties tika sākta pircēju un darbinieku evakuācija un izsaukts VUGD.

Negadījumā viegli cietis viens “Maxima Latvija” darbinieks, kurš, konstatējot liesmas, izmantoja ugunsdzēšamo aparātu, lai mēģinātu liesmas dzēst. Pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas, darbinieks jau ir devies mājās. Uzņēmums darbiniekam nodrošinās visu nepieciešamo atbalstu atveseļošanās posmā.

Uzņēmums izsaka pateicību VUGD par operatīvo ierašanos un liesmu lokalizēšanu kā arī mediķiem par palīdzības sniegšanu cietušajam darbiniekam.

Pašlaik veikals ir slēgts, tā teritorija norobežota. Pašreiz tiek veikta notikuma vietas apsekošana, lai kopā ar atbildīgajām valsts iestādēm noskaidrotu ugunsgrēka izcelšanās iemeslus.

Liene Dupate-Ugule informēja, ka katru gadu uzņēmums organizē ugunsdrošības praktiskās apmācības visos “Maxima” veikalos – gan darbiniekiem gan nomniekiem. Mācību mērķis ir atgādināt un iepazīstināt jaunos darbiniekus ar praktisko rīcību jautājumos, kas saistīti ar ugunsdrošību – sniedzot informāciju par ugunsdrošības sistēmām un rīcību gadījumos, kas noskan trauksmes signalizācija.

Papildus likumā noteiktajām apmācībām, sagatavotas arī atsevišķas video apmācības darbiniekiem par rīcību trauksmes noskanēšanas gadījumā.