“Rīga Ghetto Basket” 3×3 basketbolisti iekļūst Manilas “Challenger” posma ceturtdaļfinālā

0

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga Ghetto Basket”, kurā spēlē Artūrs Strēlnieks, Kārlis Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Nauris Miezis, sestdien priekšsacīkstēs izcīnīja divas uzvaras, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Turnīrā ar pirmo numuru izliktā Latvijas komanda pirmajā spēlē ar rezultātu 17:13 pārspēja Čehijas komandu “Humpolec”, kas sacensībās izlikta ar devīto numuru.

Šajā spēlē 11 punktus guva Lasmanis, kurš aizvadītajā nedēļa kļuva par rezultatīvāko 3×3 basketbolistu pasaulē. Tikmēr Strēlnieks izcēlās ar trim gūtiem punktiem un sešās atlēkušajām bumbām.

Otrajā spēlē “Rīga Ghetto Basket” ar rezultātu 22:15 uzvarēja mājiniekus “Balanga”, kas turnīrā izsēti ar desmito numuru.

Deviņus punktus guva Krūmiņš, kurš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, bet Lasmanis pievienoja vēl piecus. Pa četriem punktiem sameta Miezis un Strēlnieks.

Ceturtdaļfinālā Latvijas komandai, visticamāk, būs jāspēkojas ar Austrālijas komandu Melburnas “iAthletic”, kas turnīrā izlikta ar 13.numuru.

FIBA “Challenger” sērijas turnīros tiek izspēlēts pa divām ceļazīmēm uz Pasaules tūres posmu. Šajā turnīrā komandas cīnās par ceļazīmi uz Džidas “Masters” turnīru Saūda Arābijā, kas norisināsies no 18. līdz 19.oktobrim.

“Riga Ghetto Basket” augusta sākumā Prāgā triumfēja Pasaules tūres “Masters” posmā, bet šī paša mēneša pēdējā nedēļā izcīnīja otro vietu Debrecenas “Masters” sacensībās. Aprīlī Latvijas komanda Dohā pirmo reizi triumfēja Pasaules tūres posmā, bet jūnijā Ķīnas pilsētā Čendu izcīnīja sudrabu. Tāpat latvieši guva sudraba medaļas arī Pasaules kausa finālā.

“Riga Ghetto Basket” pagaidām nodrošināta līdzdalība Pasaules tūres turnīrā Naņdzjinā (12.-13.oktobrī). Par iespēju startēt citos posmos vēl jācīnās “Challenger” sērijas turnīros.

3×3 basketbols iekļauts 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā.