Rīgā Jaungada sagaidīšanas pasākumi pulcējuši ap 50 000 apmeklētāju

0

Rīgā gadu mijas sagaidīšanas pasākumi krastmalā un Vecpilsētā pulcējuši apmēram 50 000 rīdzinieku un pilsētas viesu, lēš pasākumu organizatori.

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis aģentūrai LETA stāstīja, ka svētku nakts lielajos pasākumos aizvadīta mierīgi. Iespējams, esot bijuši atsevišķi maznozīmīgi pārkāpumi, taču tie nav saistīti ar galveno svētku pasākumu Rīgas centrā.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa, vairāki tūkstoši cilvēku Jauno gadu sagaidīja Vecrīgā, kur Doma laukumā darbojās tirdziņš un uzstājās mūziķi. Svētku noskaņu pilsētā raisīja arī festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” vides objekti.

Omulīgākai gaisotnei krastmalā darbojās tirdzniecības vietas, piedāvājot gadu mijas svinībām raksturīgus ēdienus.

Pasākumā apmeklētājus uzrunāja Valters Krauze, bet par muzikālu noskaņu gādāja dīdžejs “[Ex] da Bass”. Ikviens varēja noklausīties koncertprogrammu “Vecgada disko nonstop ballīte”, Fēliksa Ķiģeļa un grupas priekšnesumu, kā arī dejot grupas “Bermudu divstūris” pavadībā.

Gadu mijas noskaņu krastmalā raisīja svētku uguņošana, kuras māksliniecisko priekšnesumu nodrošināja SIA “International Fireworks Design”.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) izteicis pateicību visiem svētku organizatoriem, māksliniekiem, tehniskajam personālam, kā arī policijai, kas gādāja par drošu svētku norisi: “Īpašu paldies saku arī visiem svētku apmeklētājiem, kuru dēļ tika organizēts šis vērienīgais pasākums. Kuplais apmeklētāju skaits dod pārliecību, ka šīs par tradīciju kļuvušās svinības noteikti jāturpina arī citus gadus.”