Rīgā notiks Latvijas-Ķīnas tirdzniecības un investīciju forums

0

Šodien Rīgā notiks Latvijas-Ķīnas tirdzniecības un investīciju forums, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāvji.

Forums norisināsies no plkst.15 līdz 17 viesnīcā “Park Inn by Radisson Riga Valdemara” Rīgā. Pasākums notiks angļu valodā.

Pasākuma rīkotāju pārstāvji atgādina, ka Ķīna tradicionāli ir bijusi viens no nozīmīgākajiem Latvijas partneriem eksporta jomā, turklāt ik gadu šīs sadarbības loma aizvien turpina pieaugt. Pērn Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Ķīnu sasniedza 624,8 miljonus eiro, no kuriem eksports veidoja 141,4 miljonus eiro (0,9%), savukārt imports – 483,3 miljonus eiro (2,9 %), ierindojot Ķīnu 14. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā.

“Latvijas-Ķīnas tirdzniecības un investīciju forums” Rīgā notiks pirmo reizi ar mērķi veicināt sadarbību un ekonomisko sakaru stiprināšanu starp Ķīnu, Austrumeiropas un Centrāleiropas valstīm.

Konferencē galvenās pārstāvētās nozares būs sakaru tīklu pakalpojumi, enerģijas avotu, barošanas bloku un barošanas avotu ražošana, mikroviļņu antenu un elipsveida viļņvadu izstrāde un apkalpošana, liftu, eskalatoru un specializēto liftu ražošana, uzstādīšana, modernizācija un tehniskās apkopes, elektroenerģijas un rūpniecisko iekārtu ražošanas un integrācijas pakalpojumi, zemsprieguma elektroierīču ražošana, elektrisko darbarīku, ierīču slēdžu, elektrisko testa iekārtu, kā arī elektriskās un rūpnieciskās izolācijas materiālu ražošana, viedās tehnoloģijas, sejas un pirkstu nospiedumu atpazīšanas sniedzēji, rūpnieciskie roboti un citas.

Konferencē piedalīsies pārstāvji no Ekonomikas ministrijas un Ķīnas vēstniecības Latvijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadītājs Andris Ozols, Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības kameras (CCOIC) ģenerālsekretārs Ju Dzjaņluns, Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomes Starptautisko izstāžu nodaļas vadītāja Di Žuna un citi. Pasākuma izskaņā paredzētas arī uzņēmēju B2B sadarbības veicināšanas un tīklošanās aktivitātes.

Pasākumu rīko LIAA un Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padome (CCPIT).