Rīgā notiks Maskavas Vladimira Majakovska teātra izrādes “Pigmalions” pirmizrāde Eiropā

0

Šovakar Rīgā gaidāma Maskavas Vladimira Majakovska teātra izrādes “Pigmalions” pirmizrāde Eiropā, aģentūru LETA informē biedrības “Art Forte” pārstāvji.

“Pigmalions” ir vispazīstamākā no Bernarda Šova lugām. Stāsts ir par nabadzīgās ielu tirgotājas Elīzas Dūlitlas pārvērtībām, kurai fonētikas profesora Henrija Higinsa, viņa mātes un pulkveža Pikeringa iejūtīgajā vadībā jākļūst par izsmalcinātu sabiedrības dāmu.

Režisors Leonīds Heifecs šīs komēdijas galvenajā varonē ir saskatījis nevis Pelnrušķīti, bet drīzāk gan Apburto princesi, kurā pamostas un aug savas pašvērtības apziņa, izrādi ne pavisam nepadara trūcīgāku, tieši otrādi – tā kļūst daudzdimensionālāka un skatītājiem vēl tīkamāka, izrādi raksturoja pasākuma rīkotāji.

Pirms pasākuma plkst.13 Dailes teātrī notiks preses konference, kurā piedalīsies izrādes režisors Leonīds Heifecs, Krievijas aktieri Igors Kostoļevskis, Anatolijs Lobockis, Olga Prokofjeva, Natālija Palaguškina, Majakovska akadēmiskā teātra direktors Leonīds Ošarins un kompānijas “ART Forte” vadītāja Jūlija Ločmele.

Izrāde Dailes teātrī sāksies plkst.19.