Rīgas 1.slimnīcā pārbaudīs, vai pacientu pārvietošanos var atvieglot ar elektroskūteriem

0

Rīgas 1.slimnīca iesaistījusies projektā, kas turpmākos divus gadus paredz izmantot elektroskūterus, lai pārbaudītu, vai ar to palīdzību ir iespējams atvieglot pacientu pārvietošanos, aģentūrai LETA pastāstīja slimnīcas preses pārstāve Iveta Medne.

Viņa skaidroja, ka patlaban tiek īstenots starptautisks projekts “BSR Electric”, kurā Latviju pārstāv Rīgas enerģētikas aģentūra.

Projekta mērķis ir veicināt e-mobilitāti, izpētot neizmantotos potenciālos veidus un demonstrējot dažāda veida pilsētas e-mobilitātes risinājumus, piemēram, elektrisko pilsētas loģistiku, e-velosipēdu, e-autobusu, e-skūteru un e-prāmju izmantošanu. Katra no projekta valstīm ir izvēlējusies apskatīt vienu no e-mobilitātes risinājumiem.

“Latvijā projektam izvēlēta Rīgas 1.slimnīca ar mērķi izpētīt elektroskūteru izmantošanas iespējas, lai nodrošinātu sociālo integrāciju, jeb, citiem vārdiem sakot, atvieglotu pārvietošanos vietās, kur cilvēkiem ir ierobežotas iespējas,” norādīja Medne.

Līdz ar to medicīnas iestāde saņēmusi lietošanā divus elektroskūterus, lai atvieglotu pacientu pārvietošanu slimnīcas teritorijā. Divus gadus slimnīcai būs iespēja apzināt skūteru izmantošanas efektivitāti un izprast, kā un vai tie atvieglo pacientu aprūpi, un vai nākotnē šādu praksi varētu turpināt.