Rīgas “Dinamo” pēc otrās trešdaļas zaudē Karsuma un Daugaviņa pārstāvētajai “Spartak”

0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pirmdien pēc otrās trešdaļas viesos ar 0:1 zaudē Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētajai Maskavas “Spartak”.

Vienīgos vārtus mājinieku sastāvā guvis Dmitrijs Kaļiņins.

Jau spēles 25.sekundē “Dinamo” bija iespēja spēlēt vairākumā, jo ļoti ātri noteikumus pārkāpa Karsums. Skaitlisko pārsvaru rīdzinieki gan neizmantoja, turklāt mača rezultāts ilgu laiku netika atklāts. Pēdējā minūtē “Dinamo” sastāvā noraidījumu izpelnījās Uvis Jānis Balinskis, bet “Spartak” viesus par to sodīja, jo pēc Karsuma piespēles astoņas sekundes pirms perioda beigām vārtus guva Kaļiņins.

Otro periodu “Dinamo” komanda iesāka mazākumā, jo pēc nospēlētas vienas minūtes noraidījumu izpelnījas komandas līderis Līnuss Videls, bet dažas sekundes rīdziniekiem nācās spēlēt arī trijatā, jo noteikumus pēc nepilnām divām minūtēm pārkāpa Brendons Makmilans.

“Spartak” gan vairākuma iespējas nerealizēja, turklāt pēc nospēlētām astoņām minūtēm pirmajā trešdaļā arī viesi varēja spēlēt vairākumā, tomēr izdevība netika izmantota. Trīs minūtes pirms otrās trešdaļas beigām “Spartak” sastāvā noteikumus pārkāpa Jaroslavs Diblenko, tomēr “Dinamo” arī šo vairākuma iespēju nerealizēja.

Jau ziņots, ka “Dinamo” sestdien ar 0:1 viesos piekāpās Čeļabinskas “Traktor”, bet aizvadītās nedēļas ievadā Šveices pilsētā Cīrihē “KHL World Games” ietvaros ar 1:3 piekāpās Sanktpēterburgas SKA vienībai un ar 0:5 kapitulēja Maskavas CSKA, pret līgas vadošo vienību ciešot smagāko zaudējumu sezonā.

Kopumā rīdzinieki pēdējās sešās spēlēs cietuši piecus zaudējumus, bet “Spartak” pēdējos piecos mačos tikusi pie trīs uzvarām.

Karsums un Daugaviņš šosezon ir starp rezultatīvākajiem “Spartak” uzbrucējiem. Daugaviņš guvis deviņus vārtus un atdevis 13 rezultatīvas piespēles 33 mačos, kas viņam ar 22 punktiem dod otra rezultatīvākā hokejista statusu komandā, bet Karsums guvis piecus vārtus un atdevis desmit rezultatīvas piespēles, sakrājot 15 punktus 31 mačā, viņam esot ceturtajam rezultatīvākajam spēlētājam komandā.

Pēc spēles ar “Spartak” Rīgas komandai trešdien būs izbraukuma mačs ar “Soči” hokejistiem.

Izbraukumā devušies trīs vārtsargi, deviņi aizsargi un 14 uzbrucēji, un kopā ar komandu ir arī iepriekš traumas guvušie zviedru uzbrucējs Līnuss Videls un latviešu aizsargs Kristaps Zīle. Savukārt savainojumos iedzīvojušies aizsargi soms Matiass Mitinens un krievs Sergejs Gimajevs

Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā šajā izbraukumā ir vārtsargi Timurs Biļalovs, Kristers Gudļevskis, Maksims Tretjaks, aizsargi Artjoms Aļajevs, Nerijus Ališausks, Uvis Balinskis, Metjū Majone, Roberts Mamčics, Dmitrijs Šuļeņins, Kristaps Sotnieks, Marks Entonijs Dzaneti un Kristaps Zīle, kā arī uzbrucēji Oskars Batņa, Daniels Bērziņš, Kevins Klārks, Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš, Emīls Ģēģeris, Koltons Gilīss, Rihards Marenis, Brendons Makmilans, Gints Meija, Vitālijs Pavlovs, Frenks Razgals, Miķelis Rēdlihs un Līnuss Videls.

Izbraukumā līdz nav devušies savainotie Mitinens, Gimajevs un Gunārs Skvorcovs, bet Roberts Lipsbergs, Mārtiņš Dzierkals, Egils Kalns palīdzēs fārmklubam “Liepāja”.

Rīgas “Dinamo” ar 30 punktiem 32 spēlēs ieņem devīto vietu Rietumu konferencē, bet “Spartak” ar 38 punktiem 34 mačos ir piektā Rietumos.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, kas rīdziniekiem bija neveiksmīgākā kluba vēsturē, sastāvā notikušas ļoti būtiskas izmaiņas, jo pirmo reizi vienības vēsturē tās sastāvā pašlaik ir 13 leģionāri. Pilnībā nomainījusies vārtsargu līnija, kā arī ierindā palikuši vien trīs aizsargi no iepriekšējās sezonas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 25 komandas – 12 Rietumu un 13 Austrumu konferencē.

Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm, kas ir jauns līgas rekords, jo līdz šim vairāk par 60 spēlēm sezonā vienai vienībai nav bijis.

Rīdzinieki regulārajā turnīrā pa četrām reizēm tiksies ar Helsinku “Jokerit”, Sanktpēterburgas SKA, Maskavas “Dinamo”, Maskavas “Spartak” un Čerepovecas “Severstaļ” komandām, kuras tāpat kā Latvijas klubs spēlē Bobrova divīzijā. Četras spēles tiks aizvadītas arī pret principiālo sāncensi Minskas “Dinamo”, kā arī Bratislavas “Slovan”, bet ar pārējiem klubiem būs jāmērojas spēkiem pa divām reizēm.

Rīgas “Dinamo” aizvadītajā sezonā ceturto gadu pēc kārtas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā, paliekot pirmspēdējā vietā visā līgā.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet tagad četrus gadus “Dinamo” palikusi bez izslēgšanas turnīra.