Rīgas Doma dārzā norisināsies kino vakari

0

No šodienas Rīgas Doma dārzā norisināsies kino vakari, aģentūru LETA informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Pirmais brīvdabas kinoseansu cikla “Tā ir dzīve, tas ir kino” pasākums notiks šovakar plkst.22.30, kurā demonstrēs digitalizētas kinohronikas no pagājušā gadsimta 20. un 30.gadiem ar politologa Ivara Ījaba ievadvārdiem.

Brīvdabas kinoseansi Rīgas Doma dārzā vasaras ceturtdienu vakaros kļuvuši par ikgadēju tradīciju un šogad programma “Tā ir dzīve, tas ir kino” veltīta kinohronikām, kurās atspoguļota Latvijas vēsture 20.gadsimtā.

Kino vakari Doma dārzā norisināsies līdz augustam Katrs vakars būs veltīts vienai divdesmitgadei, seansus ievadīs pieaicināti lektori – par 40.-50.gadiem runās Kaspars Zellis, par 60.-70.gadiem – Vents Zvaigzne, bet 80.-90.gadus atcerēsies Sarmīte Ēlerte.

Šie Doma dārza seansi ir iespēja iepazīties ar rezultātiem, ko sniedz 2018.gadā Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta ietvaros uzsāktā apjomīgā Latvijas filmu un kinožurnālu digitalizācija un restaurācija – 38 420 minūtes kinodokumentu, kas filmēti 20.gadsimtā, atdzimst 21.gadsimta formātā. Digitalizāciju veic Latvijas filmu studija “Lokomotīve”, kam ir jau vairāku gadu garumā attīstīta un pilnveidota pieredze Latvijas filmu digitalizēšanā un restaurācijā.

Visos seansos ieeja bez maksas, seansu sākums plkst.22.30.