Rīgas domnieki komitejā skatīs jautājumu par gaidāmo atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā

0
Izkārtne pie Rīgas domes ēkas.

Šodien plkst.11 Rīgas domes apvienotajā Finanšu un administrācijas lietu un Mājokļu un vides komiteju sēdē domnieki skatīs jautājumu par Konkurences padomes (KP) izteiktajām bažām saistībā ar gaidāmo atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā, liecina domes darba kārtība.

Jautājumu skatīt rosināja deputāti Vilnis Ķirsis (V) un Valters Bergs (JKP).

Savā vēstulē domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājam deputāti norāda, ka, neraugoties uz vairākkārtējiem KP brīdinājumiem un izteiktām bažām par konkurences kropļošanu un patērētājiem nelabvēlīgo situāciju, Rīgas dome, šos apstākļus ignorējot, 2019.gada jūnijā steigā noslēdza koncesijas līgumu, kas paredz, ka pašvaldības uzņēmuma “Getliņi EKO” un privāto partneru dibinātajam kopuzņēmumam “Tīrīga” no 15.septembra tiek piešķirtas ekskluzīvas monopola tiesības 20 gadus izvest visus Rīgā saražots atkritumus.

Domnieki arī atgādina, ka KP ierosinājusi pārkāpuma lietu pret Rīgas domi un “Getliņi EKO” par dominējoša stāvokļa, iespējams, ļaunprātīgu izmantošanu un ir aicinājusi Rīgas domi uz izmeklēšanas laiku apturēt sadārdzināto atkritumu apsaimniekošanas līgumu slēgšanu ar iedzīvotājiem. Tāpat viņi vērš uzmanību uz saņemtajā iedzīvotāju sūdzībām saistībā ar gaidāmo tarifa pieaugumu.

Kā ziņotājus deputāti aicināja noteikt Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta, Rīgas domes Juridiskā pārvaldes un AS “Tīrīga” pārstāvjus, tāpat pieaicinot arī Vides aizsardzības reģionālās attīstības ministrijas, KP un Valsts vides dienesta pārstāvjus.

Kā ziņots, KP par iespējamu Eiropas Savienības (ES) dibināšanas līguma pārkāpumu šobrīd ierosinājusi pret Rīgas domi un “Getliņi EKO” pārkāpuma lietu, kas varētu arī noteikt pagaidu noregulējumu par līguma pārslēgšanas iesaldēšanu, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja KP vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Viņa paskaidroja, ka pārkāpuma lieta ierosināta par minētā līguma 102.panta pārkāpumiem un pagaidu noregulējums varētu tikt noteikts, lai veiktu padziļinātāku izpēti un pārliecinātos, ka tiešām uzņēmuma un Rīgas domes rīcībā nav pārkāpumu.

Tikmēr dome, neraugoties uz KP darbībām, neplāno apturēt apsaimniekotāju līgumu slēgšanu ar akciju sabiedrību “Tīrīga”.