“Rīgas satiksme” pagarinājusi pieteikšanās termiņu 12 zemās grīdas tramvaju iepirkumam

0

SIA “Rīgas satiksme” par divām nedēļām pagarinājusi pieteikšanās termiņu 12 zemās grīdas tramvaju iegādes iepirkumā, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmuma pārstāve Baiba Bartaševiča.

Iepirkums tika izsludināts 30.aprīlī un sākotnējais pieteikšanās termiņš bija 2.maijs. Taču tehnisku iemeslu dēļ 12.aprīlī iepirkuma procedūra apturēta. “Mēs iepirkumu apturējām un atjaunojām tajā pašā dienā. Iemesls tam bija sistēmas kļūda – tehnisku iemeslu dēļ pretendenti nevarēja iegūt iepirkuma procedūras dokumentus, tādēļ visu nācās atjaunot,” skaidroja Bartaševiča. Līdz ar to termiņš tika pagarināts līdz 14.maijam.

Taču tagad tas izdarīt trešo reizi un pretendenti savus pieteikumus tramvaju piegādei var iesniegt līdz 28.maijam. “Tas saistīts ar kandidātu padziļinātu interesi. Lai gan pagaidām neviens pretendents iepirkumam oficiāli pieteicies nav, divi komersanti izrādījuši interesi un lūguši termiņu pagarināt, lai varētu pienācīgi izstrādāt nepieciešamo dokumentāciju,” skaidroja Bartaševiča. Viņa gan neslēpa, ka neraugoties uz uzņēmuma pretimnākšanu, 100% garantijas, ka šie pretendenti savu pieteikumu iesniegs – neesot.

Kā vēstīts, tramvaju iegāde ir viens no Skanstes tramvaja projekta īstenošanas posmiem.

Projekta laikā plānota 3,6 kilometrus garas jaunas līnijas izbūve pa maršrutu Pērnavas iela – Senču iela – Zirņu iela – Skanstes iela – Sporta iela, vēl apmēram trīs kilometrus esošās 5. un 9.tramvaja maršrutu infrastruktūras rekonstrukcija līdz pilsētas centram un atbilstošas energoapgādes nodrošināšana, proti, jaunas apakšstacijas izbūve, vienas esošās rekonstrukcija, kā arī jauna kabeļu tīkla un kontakttīkla izbūve.

Tāpat projekts paredz aptuveni 11 jaunu pieturvietu izbūvi un 12 jaunu zemās grīdas tramvaju iegādi, kā arī ielu rekonstrukciju atsevišķās vietās, vietējās brauktuves izbūvi, inženierkomunikāciju pārcelšanu, satiksmes vadības sistēmas izbūvi un citus darbus.

Projekta “Rīgas tramvaja infrastruktūras attīstība” kopējās attiecināmās izmaksas ir 97,4 miljoni eiro, no tām Kohēzijas fonda finansējums projekta īstenošanai ir līdz 70 miljoni eiro. Savukārt RS finansējums plānots 27,4 miljonu eiro apmērā.

Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, šobrīd plānots, ka būvniecības darbus pārbūvējamajos posmos varētu uzsākt šī gada beigās, tomēr precīzs būvdarbu sākšanas termiņš būs zināms tikai pēc būvprojekta izstrādes un būvniecības iepirkuma veikšanas. Patlaban tiek prognozēts, ka visu būvprojektu dokumentācijas izstrādei aizņems vismaz gadu.