Rīgas svētkos 17. augustā Daugavmalā tikšanās ar pilsētas leģendāmApplication toolbarAtpakaļ Rakstīt vēstuli Atbildēt Atbildēt visiem Reply-all options Pārsūtīt Forwarding options Dzēst Pārvietot Drukāt Atzīmēt Vairāk Email folder selection Ienākošās3 Uzmetumi Nosūtītās Papīrgrozs Message navigation4. vēstule no 793 Iepriekšējā Nākošā change-formatchange-format Temats: Rīgas svētkos 17. augustā Daugavmalā tikšanās ar pilsētas leģendām

0
2018-08-18 Rīgas Svētku norises 11. novembra krastmalā. Grupa SVJATA VATRA (Igaunija)

Foto: “F/64 Photo Agency”

Sestdien, 17. augustā, no plkst. 13.00 līdz 23.15 11. novembra krastmalā norisināsies pasākums “PILSĒTAS LEĢENDAS. LEĢENDU TIKŠANĀS”.

Lai celtu godā Rīgas leģendas un teikas, kas iedvesmo pilsētas iedzīvotājus un tās viesus, Daugavmala tiks izveidota kā leģendu satikšanās iela. Te varēs iepazīt un  izdzīvot visas populārākās leģendas par Rīgu – par Rīgas rašanos, par to, vai Rīga jau gatava, par Rīgas kalniem un apkaimēm, pazemes ejām zem Daugavas, par aizstāvjiem, par spokiem, par pirmo Ziemassvētku egli, par Lielo Kristapu un leģendārām personībām.

Pasākuma apmeklētāji varēs uzzināt, kādēļ radušās šādas leģendas, praktiski darbojoties un piedaloties radošās aktivitātēs. Īpašs notikums būs leģendāro burtu RĪGA pārveide par neparastu mākslas objektu mākslinieces, dizaineres Dainas Gāgas-Ēķes vadībā. Tas būs skatījums uz leģendām caur mūsdienu prizmu – kā leģendas dzīvo un ir pārveidojušās mūsdienās. Apliecinājums faktam, ka Rīga nekad nebūs gatava, jo dzimst aizvien jauni bērni, mūžīgais aplis turpinās un rodas jaunas leģendas. Tāpat varēs vērot, kā top milzu smilšu skulptūra “Burinieks” mākslinieciskās vadītājas Agneses Rudzītes-Kirilovas vadībā.

Visas dienas garumā uz skatuves koncertēs DJ [Ex] da Bass, grupas “The Rolltones”, “Trio 3 LIVE PROJECT”, “Laime pilnīga”, “Indygo”, “Laika suns”, Līga Rīdere ar pavadošo grupu un Kriss Noa (Chris Noah). Pasākumu vadīs Aivis Ceriņš un Mārtiņš Kozlovskis.

Savukārt,plkst. 21.30sāksies vakara lielkoncerts “LIELPILSĒTAS STUDENTU LEĢENDAS”, un tastiks veltīts leģendārajiem Rīgas studentiem. Muzikālo programmu veidos dažādu laikmetu dziesmas un skaņdarbi, kas bijuši un aizvien ir populāri studentu vidū.

Pasākums noslēgsies plkst. 23.00 ar SVĒTKU UGUŅOŠANU.

Visas dienas garumā Akmens tilta pusē norisināsies amatnieku darinājumu tirdziņš un darbosies izbraukuma kafejnīcas.

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”. Svētku programmu 11. novembra krastmalā organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija “Ave Sol” kopā ar uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.