Rinkēvičs gandarīts par ASV ebreju organizāciju politisko atbalstu Latvijai

0

ASV ebreju organizāciju līdzšinējais politiskais atbalsts Latvijai palīdz sekmēt arī Latvijas un Savienoto Valstu sadarbību, trešdien Ņujorkā Apvienoto Nāciju Ģenerālās asamblejas 73.sesijas laikā tiekoties ar ASV ebreju organizācijām, sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, tikšanās laikā puses pārrunāja Latvijas un Izraēlas attiecības, starptautisko attiecību aktualitātes, tostarp Tuvo Austrumu miera procesu un Irānas kodolprogrammas ierobežošanas jautājumu.

Rinkēvičs pauda gandarījumu par ASV ebreju organizāciju līdzšinējo politisko atbalstu Latvijai, kā arī atzina, ka ir priecīgs par Latvijas un ASV attiecību stāvokli, jo notiek regulāri augsta līmeņa kontakti ar ASV administrāciju un Kongresu, piemēram, šā gada 3.aprīlī Baltajā namā notika Baltijas valstu un ASV prezidentu samits, kopīgi atzīmējot Baltijas valstu simtgadi un akcentējot Baltijas valstu un ASV ilgtermiņa partnerības nozīmi.

Tāpat ārlietu ministrs vērsa uzmanību uz Latvijas aktīvo politisko dialogu ar Izraēlu, kam par apliecinājumu esot 24.augustā Viļņā notikusī Baltijas valstu un Izraēlas premjerministru tikšanās.

Puses arī pārrunāja naida runas un antisemītisma izpausmi pasaulē. Ārlietu ministrs vērsa uzmanību uz Latvijas likumdošanu, norādot, ka, lai gan valsts normatīvajos aktos nav atsevišķi minēts antisemītisms, tomēr pašreizējais juridiskais ietvars nepieļauj nekādas rasisma vai ksenofobijas izpausmes kā tādas, jo Latvijas Krimināllikums noteic kriminālatbildību par nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu. Papildus tam, jau 1990.gada 19.septembrī Latvijas Augstākā Padome pieņēma deklarāciju “Par genocīda un antisemītisma nosodījumu un nepieļaujamību Latvijā”.

Ņujorkā Rinkēvičs tikās ar ASV ebreju organizāciju pārstāvjiem no “Anti-Defamation League”, “B’nai B’rith”, “Conference of Presidents of Major American Jewish Organizations”, “National Coalition Supporting Eurasian Jewry”, “World Jewish Congress”, “The World Jewish Restitution Organization” un “American Jewish Committee”.