Risinās pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas posma preses konference

0

Šodien risinās preses konference, kas veltīta pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas posmam.

Pasākums plkst.16 notiks CSDD Rīgas Motormuzeja telpās, Sergeja Eizenšteina ielā 8, Rīgā.

Latvijā pasaules čempionāta etaps rallijkrosā Biķernieku trasē notiks jau trešo gadu pēc kārtas. Šosezon Latvijā gaidāmas planētas meistarsacīkšu devītā posma sacensības, pēc kurām vēl būs etapi ASV, Vācijā un Dienvidāfrikas Republikā.

Latviju šajā posmā pārstāvēs prestižākās “SuperCar” klases braucējs Jānis Baumanis, kā arī Reinis Nitišs piedalīsies Eiropas čempionāta “SuperCar” ieskaitē, bet Artis Baumanis un Arnis Odiņš startēs Eiropas čempionāta “Super1600” klasē.

Ceturtdienas vakarā Vecrīgā risinājās dalībnieku parāde, kuras sākums bija Rātslaukumā, kam sekoja brauciens cauri Vecrīgai līdz Brīvības piemineklim, kur interesenti varēja klātienē satikt sacensību dalībniekus, tostarp latviešu pilotus – brāļus Baumaņus un Nitišu.

Tāpat ceturtdien risinājās izloze, kurā noskaidrojās, ka J.Baumanis “SuperCar” klasē pirmās kvalifikācijas kārtas trešajā braucienā cīnīsies pret Niko Milleru, Timiju Hansenu, Aleksu Vurcu un Oliveru Benetu. Baumanis startēs no ārmalas.

“Tā varbūt nav pati pateicīgākā pozīcija, taču jau iepriekš pierādījies, ka no ārmalas var izveidoties dažādi brīnumi,” parādes laikā Latvijas Televīzijai sacīja Baumanis. “Domāju, ka šajā situācijā nedrīkstēšu neko gaidīt, jo pretī ir divi salīdzinoši lēnāki braucēji un divi ātrāki, tādēļ domāju, ka cīņa līdz pirmajam pagriezienam būs uz dzīvību un nāvi.”

STARD vienības pilots J.Baumanis pēc astoņiem etapiem ar 68 punktiem ir devītais, kamēr pārliecinošs līderis ar 224 punktiem ir zviedrs Jūhans Kristofešsons. Latviešu autosportists šosezon vienu reizi spējis tikt kāda etapa finālā.

Latvijā norisināsies arī Eiropas rallijkrosa čempionāta noslēdzošais – piektais – posms “SuperCar” klasē, kurā startē “Set Promotion” vienību pārstāvošais Nitišs. Viņš pēc četriem etapiem ar 120 punktiem ir sacensību līderis, tuvāko sekotāju apsteidzot par 26 punktiem. Līdz ar to Nitišam ir iespēja savu skatītāju priekšā kļūt par čempionu.

Savukārt Eiropas čempionāta “Super1600” klasē brauc J.Baumaņa brālis A.Baumanis, kurš pēc četriem etapiem arī ir līderis, par punktu apsteidzot “Volland Racing” komandas biedru Roku Bacušku.

Tāpat pagājušajā nedēļā pasaules čempionāta RX2 klasē Francijā debiju piedzīvojis Latvijas braucējs Edijs Ošs, kurš pievienojies Latvijas komandai “Sports Racing Technologies”.