Rumānijā referendums par laulības definīciju notiks divas dienas oktobrī

0

Rumānijas valdība otrdien paziņoja, ka tās plānotais referendums par ģimenes definīciju konstitūcijā, lai nepieļautu viendzimuma pāru laulības, notiks divas dienas oktobrī maksimāla balsotāja skaita nodrošināšanai.

Referendums notiks 6.-7.oktobrī, speciālā valdības sēdē paziņoja Rumānijas premjerministre Viorika Dančila.

Avoti viņas Sociāldemokrātiskajā partijā pavēstīja, ka pieņemts lēmums rīkot referendumu divas dienas, lai palielinātu nobalsojušo skaitu, jo pastāv bažas, ka netiks sasniegta minimālā 30% vēlētāju robeža, lai referendumu uzskatītu par notikušu.

“Šis referendums nav pret seksuālajām minoritātēm,” pavēstīja Dančila.

Rumānijas konstitūcija, kāda tā ir pašlaik, ir no dzimumu viedokļa neitrāla, kad runa ir par laulību. Laulība tajā raksturota kā savienība starp diviem laulātajiem.

Ierosinātās izmaiņas paredz noteikt konstitūcijā, ka laulība ir savienība starp vīrieti un sievieti.

Parlamenta augšpalāta pagājušajā nedēļa atbalstīja šo ierosinājumu, ko akceptējusi arī apakšpalāta, kā arī Konstitucionālā tiesa.

Rumānija dekriminalizēja homoseksuālas attiecības 2001.gadā, taču valstī viendzimuma pāriem joprojām nav iespējams noslēgt nekādu civilo savienību.

Ja ierosinātās izmaiņas konstitūcijā referendumā tiktu atbalstītas, tas izslēgtu iespēju atļaut viendzimuma laulības nākotnē.