Saistībā ar ugunsgrēku nelegālajā atkritumu izgāztuvē Jūrmalā lūdz apsūdzēt trīs personas

0

Valsts policija (VP) kriminālvajāšanai nodevusi lietu saistībā ar pērn nelegālajā atkritumu izgāztuvē Jūrmalā izcēlušos ugunsgrēku, lūdzot apsūdzēt trīs personas, aģentūru LETA informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Elīna Sprudzāne.

2017.gada jūnijā VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2.nodaļas amatpersonas sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 99. panta otrās daļas – par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, cilvēku veselībai, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm.

Veicot nepieciešamās izmeklēšanas darbības, likumsargi noskaidroja, ka aizdomās turētās personas, mantkārīgu motīvu vadītas, nelikumīgi izveidoja un uzglabāja atkritumus Jūrmalā, Ventspils šosejā 47, laika posmā no 2016.gada maijam līdz sadegšanas brīdim. Šo darbību rezultātā Latvijai tika nodarīts materiālais zaudējums 696 595 eiro apmērā.

Par šādām nelikumīgām darbībām aizdomās turētās personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tā kā kriminālprocesā veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai nostiprinātu iegūto pierādījumu bāzi, šā gada 22.jūnijā tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu prokuroram kriminālvajāšanas sākšanai. Patlaban kriminālprocesā turpinās izmeklēšana un tiek skaidroti ugunsgrēka apstākļi, skaidroja Sprudzāne.

Policija jau iepriekš informēja, ka lietā ir trīs aizdomās turamie, tomēr neatklāja to vārdus. Savukārt ugunsgrēka laikā teritorijā saimniekojošā uzņēmuma SIA “Prima M” valdes locekle Lūcija Uzkliņģe aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir viena no trīs aizdomās turētajām personām. Savukārt citas aizdomās turētās personas viņa atteicās apspriest, vienīgi norādot, ka tie ir cita uzņēmuma darbinieki, kas tolaik bija saistīti ar “Prima M” darbību.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 18.jūnija pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība. Izgāztuvē bija uzkrāti aptuveni 23 000 tonnu atkritumu. Ugunsgrēka vietā atrastas arī baterijas, elektrības vadi un aerosola pudeles.

Toreiz tika lēsts, ka teritorijas attīrīšanas darbi valstij izmaksās 700 000 eiro, bet faktiski tiem tika iztērēti 550 000 eiro. Tiesības veikt šos darbus konkursa kārtībā ieguva SIA “Clean R”. Savukārt tiem iztērēto naudu bija paredzēts piedzīt no “Prima M”, kas saimniekoja šajā teritorijā.