Santa Cruz

0

Tenerifes galvaspilsētā Santa Cruz ir eleganti restorāni, eksotiskie parki, koloniālā arhitektūra, interesanti muzeji un novatoriskas mākslas galerijas. Tātad, kāpēc ne vairāk cilvēku apmeklē?

Santa Cruz de Tenerife ir interesanta vieta. Tas, iespējams, ir vissvarīgākā pilsēta Kanāriju salās, un tomēr, ja tas nebūtu kruīzu pasažieriem, tad tās tropu ielās gandrīz nebūs tūristu. Tās raksturs ir 100% Kanāriju salu un atspoguļo Tenerifi, ka daudzi no atpūtniekiem, kuri nolaižas uz salu, nekad nav pieredzējuši.

Vēsture

1493.gadā Tenerifes iekarošana sākās no apgabala, ko tagad sauc par Santa Cruz. Vēlāk uzceltā osta atradās Eiropas un Jaunās pasaules krustcelēs, kas nozīmēja, ka ikviens, kas dodas uz Ameriku un no tās, pagāja šādā veidā, ieskaitot jebkādus nepareizus gadījumus. Santa Cruzā cīnījās slavenās cīņas. Admirālis Roberts Blake 1657.gadā iznīcināja Spānijas dārgumu floti, vairāk vai mazāk beidzot Spānijas militārās ambīcijas Eiropā. Interesanti, ka vietējie iedzīvotāji apgalvo, ka Blake tika uzvarēta, jo viņš faktiski nav iebruka. 1797.gadā Santa Cruz tika pazaudēts admirālis Nelsons, kurš šajā procesā zaudēja labo roku. Varonis cannon, el Tigre, joprojām var redzēt Castillo de San Cristobal zem Plaza de España.

Koloniālā arhitektūra

No tās puses Santa Cruz nav viena no Spānijas skaistākajām pilsētām. Bet pastaigas pa ielām atklāj pievilcīgu mish mash no arhitektūras stilu no jauniem zvejnieku namiņiem ap Iglesia de la Concepción, kas atrodas Norijas rajonā, lai uzspiestu muižas starp Plaza Weyler un La Rambla.
Parki un laukumi

Gandrīz perfekta klimata dēļ noklusējuma iestatījums ir silts un saulains, Santa Cruz ir pilsēta, kurā cilvēki visu gadu pavada āra telpas, piemēram, parkus un laukumus. Tirkīza mākslīgais ezers Plaza de España ir lielākā daļa apmeklētāju iepazīšanās ar pilsētu. Iekšzemes iekšienē Plaza Weyler sajauc ēnas dārzus un marmora strūklaku ar militāro ēku robežu, bet skaistā Plaza de los Patos strūklaka izskatās pazīstama ikvienam, kas zina Parque de María Luisa Seviļā. Vislabāk ir “pilsētas plaušas”, lapu un mākslinieciskā Parque García Sanabria; sulīgs brīnumzeme, kas piepildīta ar eksotiskām lapotnēm, uzjautrinošas skulptūras, kaklasaites vardes un ķircinoši papagaiļi.

Restorāni

No garastāvokļa tapas bāriem līdz tradicionālajiem tascas un elegantiem restorāniem, ir daudz, lai tantalise Santa Cruz degustācijas. Ja laiks ir īss, es ieteiktu doties uz Noria rajonu, kur ir dažādi rosīgi bāri un individuālistiski restorāni ar dažādām tradicionālām un mūsdienīgām ēdienkartēm. Tomēr tas nav mans mīļākais apgabals ēst; tas var būt dārgs ar Tenerifes standartiem, un dažreiz restorāni var būt pašapmierināti. Daži no interesantākajiem restorāniem, Solana, El Libano, Victor Cruz, atrodas ielās abās La Rambla pusēs, un tās var izpētīt, lai atklātu. 

Nakts dzīve

Kad runā ne par spāņu valodu Tenerifē, viņi mēdz pievērsties galvenajam dienvidu tūrisma rajonam ap Playa de las Américas. Tā kā Las Américas ir salas kabarē galvaspilsēta, metropoles teritorija (Santa Cruz un La Laguna) piedāvā autentiskāku Tenerifes naktsdzīvi ar lieliskiem bāriem, atmosfēras klubiem un veselīgu dzīvās mūzikas skatuves. Noria ir labs sākumpunkts bāra pārmeklēšanai, jo tas ir dzīvs pirms saulrieta. Bāri tur ir vieta, kur veikt darbu, agri vakara dzēriens uz jumta svinībām pēc pusnakts. Agrās stundās ir iespēja izvēlēties klubus gar Avenida Anaga vai nedaudz no centra vietām, piemēram, laukumu Isla de Mar. Personīgi es dodu priekšroku atmosfēras bāriem un muguras ielu ielaišana var novest pie „slēptajām” vietām, piemēram, Banda Aparte, gin locītava netālu no Norijas. Negatīvie ir tas, ka labos bārus Santa Cruz var izkliedēt un vērtīgs mojito dzeršanas laiks ir zaudēts.

Māksla un kultūra

Pastaiga pa La Rambla dubultojas kā maigais vingrinājums un atklāta gaisa galerijas iepazīšanās, mantojums no ielas skulptūru izstādes 70. gados, ar Joan Miró un Henry Moore darbiem. Tēlotājmākslas muzejs aiz Plaza del Príncipe piedāvā tradicionālāku veidu, kā apskatīt mākslinieciskos piedāvājumus, klasiskā stilā veidotām ēkām no 20. gadsimta 20. gadiem, kam nav nepieciešama zīme, lai atdotu to, ka tā ir mākslas galerija. Skalas pretējā galā ir Auditorio de Tenerife Adán Martin, kurā dzīvo klinšu, klasiskās un džeza koncerti, kā arī baleti un muzikāli. Ikviens, kam ir mazliet zināšanām par Spānijas ikoniskāko mūsdienīgo arhitektūru, zinās, kas to ir izstrādājis, tiklīdz viņi acis uzspriedīs uz neparastajām līknēm un balto balto virsmu – Santiago Calatrava. Mazāk aizraujošs ir TEA (Tenerifes Espacio de las Artes), kurā dzīvo dažas no inovatīvākajām kultūras aktivitātēm galvaspilsētā, kas sākotnēji izskatās it kā tas varētu būt visu bunkura šarmu, bet kura minimālisma izskats laika gaitā aug uz jums.

Iepirkšanās

Santa Cruz vai Tenerife pat nav lielisks iepirkšanās veikals, izņemot ganāmpulku uz unikālu vietējo labumu, piemēram, vīnus, sieru, medus utt. Sakot, ka Santa Cruz ir tikpat labs kā jebkur salā, lai iegūtu kādu stilīgu apģērbu, ar Calle Castillo ir mājvieta labākajiem spāņu modes preču veikaliem. Blakus autobusu stacijai atrodas pienācīgs El Corte Inglés.
Pludmales

Neskatoties uz maigajiem laika apstākļiem, jums nav jādodas uz Santa Cruz, lai sauļotos. Ja jūs pieprasāt noņemšanu, blakus Parque Marítimo César Manrique peldbaseinu komplekss atrodas blakus auditorijai vai Tenerifes labākā izskata pludmalei Playa de las Teresitas, astoņu kilometru attālumā no pilsētas.

Nokļūšana apkārt

Tramvajs (tranvia) ir lēts un ērts, bet aptver tikai daļu pilsētas. Alternatīvi tur ir ierastais atvērtais tūristu autobuss, kas kursē no Plaza España.