Sārmains uzturs

0

Solijums

Holivudas slavenības mīlestība: ka sārmainā diēta, kas pazīstama arī kā sārmainā pelnu diēta vai sārmainā skābe, var palīdzēt zaudēt svaru un izvairīties no tādām problēmām kā artrīts un vēzis. Teorija ir tāda, ka daži pārtikas produkti, piemēram, gaļa, kvieši, rafinēts cukurs un pārstrādāti pārtikas produkti, rada jūsu ķermenim skābi, kas jums ir slikta.

Tātad, saskaņā ar “zinātni” aiz šī diēta, ēšanas īpašus pārtikas produktus, kas padara jūsu ķermeni vairāk sārmaina, var aizsargāt pret šiem apstākļiem, kā arī mārciņas. Sārmains uzturs patiešām strauji palielinājās par ziņām, kad Victoria Beckham 2013. gada janvārī tweeted par sārmainā diētas pavārgrāmatu.

Ko jūs varat un nevarat ēst

Lielākā daļa augļu un dārzeņu, sojas pupu un tofu, kā arī daži rieksti, sēklas un pākšaugi ir sārmu veicinoši pārtikas produkti, tāpēc viņi ir godīgi.

Piena, olas, gaļa, lielākā daļa graudaugu un pārstrādāti pārtikas produkti, piemēram, konservēti un iepakoti uzkodas un ēdieni, kas atrodas uz skābes, ir nonākuši skābes pusē un nav atļauti.

Lielākā daļa grāmatu, kas sakrīt ar sārmu diētu, arī jums nevajadzētu lietot alkoholu vai kofeīnu.

Piepūles līmenis: augsts

Jums tiks izcirsts daudz pārtikas, ko varēsiet ēst.

Ierobežojumi: Daudzi pārtikas produkti ir ierobežoti, un tādi ir alkohols un kofeīns.

Ēdienu gatavošana un iepirkšanās: Jūs varat iegādāties augļus un dārzeņus pārtikas preču veikalā. Tas var aizņemt kādu laiku, lai uzzinātu, kā gatavot un pagatavot maltītes, kad lietojat svaigus produktus.

Personas sanāksmes: Nē.

Vingrinājums: Nav nepieciešams.

Vai tas atļauj ierobežojumus vai preferences?

Veģetārieši un vegāni: šī diēta ir galvenokārt veģetārietis. Tā darbojas arī vegāniem, jo ​​piena produkti ir ierobežoti.

Bez lipekļa: diēta neietver kviešus, bet, lai izvairītos no glutēna pilnīgi, rūpīgi jāpārbauda pārtikas produktu etiķetes, jo lipeklis nav tikai kviešos.

Bez kviešiem, diēta nixes lielāko daļu citu galveno izraisa pārtikas alerģijas, tostarp pienu, olas, zemesrieksti, valrieksti, zivis un vēžveidīgie. Tas ir labi arī cilvēkiem, kas cenšas izvairīties no taukiem un cukura.

Ko jums vajadzētu zināt

Izmaksas: Daudzas tīmekļa vietnes, kurās ir informācija par sārmainā diētu, pārdod arī kursus, grāmatas, uztura bagātinātājus un sārmu infūziju, pārtiku un dzērienus. Jums nav jāiegādājas šīs lietas, lai ievērotu sārmainā diētu. Tiešsaistē ir daudz bezmaksas sārmu pārtikas tabulas, kurās uzskaitīti pārtikas produkti, kurus varat iegādāties pārtikas preču veikalā.

Atbalsts: tas ir uzturs, ko jūs darāt pats.

Ko Dr. Melinda Ratini saka:

Vai tas strādā?

Varbūt, bet ne to iemeslu dēļ.

Pirmkārt, nedaudz ķīmija: pH līmenis mēra, kā kaut kas ir skābe vai sārma. PH ir pilnīgi skābs, bet pH 14 ir pilnīgi sārmains. PH 7 ir neitrāls. Šie līmeņi atšķiras visā ķermenī. Jūsu asinis ir nedaudz sārmains, pH ir no 7,35 līdz 7,45. Jūsu kuņģis ir ļoti skābs, ar pH 3,5 vai zemāku, tāpēc tas var noārdīt pārtiku. Un jūsu urīns mainās atkarībā no tā, ko tu ēd – tas ir tāds, kā jūsu organisms saglabā līmeni asinīs stabili.

Sārmainā diēta apgalvo, ka palīdz ķermenim saglabāt pH līmeni. Patiesībā, nekas, ko tu ēd, būtiski nemainīs Jūsu asins pH. Jūsu ķermenis darbojas, lai saglabātu šo līmeni nemainīgu.

Bet pārtikas produkti, kas jums vajadzētu ēst uz sārmaina diēta, ir labs, un tie atbalstīs veselīgu svara zudumu: daudz augļu un dārzeņu un daudz ūdens. Izvairīšanās no cukura, alkohola un pārstrādātiem pārtikas produktiem ir arī veselīga svara zuduma konsultācija.

Kas attiecas uz citām veselīguma norādēm, ir daži agrīni pierādījumi tam, ka uzturs ar zemu skābju daudzumu saturošu pārtikas produktu, piemēram, dzīvnieku olbaltumvielu (piemēram, gaļa un siers) un maize un augļu un dārzeņu daudzums var palīdzēt novērst nieru akmeņus, stiprināt kaulus un muskuļus, uzlabo sirds veselību un smadzeņu darbību, samazina muguras sāpes un samazina 2. tipa diabēta risku. Bet pētnieki vēl nav pārliecināti par dažiem no šiem apgalvojumiem.

Cilvēki, kas tic sārmainā diētai, saka, ka, lai gan skābes ražojošie pārtikas produkti nedaudz samazina pH līdzsvaru, ja jūs turpināt novirzīt asins pH līmeni, jūs varat izraisīt ilgstošu skābumu.

Vai tas ir piemērots noteiktiem nosacījumiem? ”

Pēc sārmainās diētas ir jāizvēlas augļi un dārzeņi, izmantojot augstākas kalorijas un augstākas tauku saturu. Jūs arī nobīdīsiet gatavos ēdienus, kuriem bieži ir daudz nātrija.

Tā ir lieliska ziņa par sirds veselību, jo šie pasākumi palīdz pazemināt asinsspiedienu un holesterīnu, kas ir lieli sirds slimību riska faktori.

Veselīga svara sasniegšana ir svarīga arī diabēta un osteoartrīta profilaksei un ārstēšanai.

Dažos pētījumos konstatēts, ka sārmainā vide var padarīt dažus ķīmijterapijas līdzekļus efektīvākus vai mazāk toksiskus. Taču nav pierādīts, ka sārmains uzturs to var izdarīt vai novērst vēzi. Ja Jums ir vēzis, pirms jebkāda veida diētas uzsākšanas konsultējieties ar savu ārstu vai dietologu par savas uzturvērtības vajadzībām.

Galīgais vārds

Uzsvars uz augļiem un dārzeņiem, kas ir sārmainā uztura pamatā, piedāvā solījumu par veselīgu svara zudumu. Nav nepieciešami īpaši rīki vai papildinājumi.

Jums būs vislabākie panākumi, ja vēlaties izvēlēties un eksperimentēt