“Saskaņa” diskutēs par gatavošanos vēlēšanām un lems par premjera kandidātu

0

Saeimas opozīcijas partija “Saskaņa” šodien diskutēs par gatavošanos Saeimas vēlēšanām, kā arī lems par politiskā spēka Ministru prezidenta un Valsts prezidenta amata kandidātiem.

“Saskaņas” domes sēde notiks šodien plkst.14 VEF Kultūras pils kamerzālē.

Savukārt “Saskaņas” kandidātu saraksti Saeimas vēlēšanām tiks apstiprināti ceturtdien, 21.jūnijā, partijas valdes sēdē.

Kā ziņots, partijas līderi – Nils Ušakovs un Jānis Urbanovičs – premjera amata kandidātam piedāvājuši Vjačeslava Dombrovska kandidatūru. Ja “Saskaņa” šim amatam izvirzīs Dombrovski, tad viņam, pēc Ušakova domām, vajadzētu būt pirmajam numuram Rīgā.

Dombrovskis aģentūrai LETA pauda viedokli, ka Latvijas stagnācijas galvenais cēlonis ir “Saskaņas” neiesaistīšana valdībā, kā rezultātā pie varas jau ilgu laiku ir noteiktu politisko spēku triumvirāts. Atgriešanās aktīvajā politikā, iestāšanās “Saskaņā” bija rūpīgi pārdomāts lēmums, sacīja Dombrovskis.

Kā liecina LETA arhīva informācija, 2015.gada aprīlī Dombrovskis, tobrīd būdams 12.Saeimas deputāts, paziņoja par aiziešanu no aktīvās politikas. Dombrovskis vēlēšanās startēja no “Vienotības” saraksta, tomēr nebija šīs partijas biedrs. Saeimā viņš netika ievēlēts, bet ieguva deputāta mandātu uz laiku, jo ministra pienākumi tika uzticēti Jānim Reiram, kurš ievēlēts no “Vienotības” Zemgales vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta.

Politikā Dombrovskis iesaistījās 2011.gadā, pievienojoties bijušā prezidenta Valda Zatlera veidotajai Zatlera Reformu partijai, kļūstot par vienu no tās līderiem. No šīs partijas viņš tika ievēlēts 11.Saeimā.

2013.gadā Dombrovskis kļuva par izglītības un zinātnes ministru pēc Roberta Ķīļa demisijas veselības problēmu dēļ. Šajā amatā viņš nostrādāja līdz toreizējā premjera Valda Dombrovska (V) demisijai. Nākamajā Laimdotas Straujumas veidotajā valdībā, kas tika izveidota 2014.gada sākumā, Dombrovskis ieņēma ekonomikas ministra amatu.

2014.gadā Dombrovskis nomainīja Zatleru Reformu partijas priekšsēdētāja amatā.

Savukārt 2015.gadā Reformu partijas valde pieņēma lēmumu likvidēt partiju un uzsāka politiskā spēka likvidēšanas procesu. Kā tolaik skaidroja Dombrovskis, lai gan iepriekš tika pieņemts lēmums par to, ka partija turpinās savu darbību, tomēr nepietiekošā biedru skaita dēļ nācās izšķirties par likvidēšanos.