Seula: Ziemeļkoreja lūgusi atlikt tikšanos ar Pompeo

0

Ziemeļkoreja lūgusi atlikt šonedēļ Ņujorkā plānotās augsta ranga sarunas, ceturtdien, pēc tam kad Vašingtona bija pavēstījusi, ka sarunas nenotiks, paziņoja Dienvidkorejas ārlietu ministre Kana Kjunvha.

ASV Valsts departaments trešdien pavēstīja, ka ceturtdien plānotā valsts sekretāra Maika Pompeo tikšanās ar Ziemeļkorejas amatpersonu Kimu Jončolu atlikta “uz vēlāku laiku”.

“ASV mūs informēja, ka tās saņēmušas vēstījumu no Ziemeļiem, aicinot atlikt tikšanos,” sacīja ministre.

ASV Valsts departamenta preses sekretāre Hetere Nauerta trešdien, paziņojot par tikšanās atlikšanu, sacīja, ka tikšanās notiks, kad būs iespējams saskaņot amatpersonu grafikus.

Saskaņā ar amatpersonu pirms pāris dienām teikto bija plānots, ka Pomepo un Kims Jončols runās par panākto progresu kodolatbruņošanās virzienā kopš Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna un ASV prezidenta Donalda Trampa samita Singapūrā 12.jūnijā.

Samitā abi līderi parakstīja kopīgu dokumentu, kurā Ziemeļkoreja apņēmusies “strādāt Korejas pussalas pilnīgas denuklearizācijas virzienā”.

Tramps kopš samita veltījis siltus vārdus Kimam Čenunam, taču Vašingtona saglabājusi stingras sankcijas pret Ziemeļkoreju.

Ziemeļkorejas Ārlietu ministrija brīdinājusi ASV, ka Phenjana nopietni apsver savas kodolprogrammas atdzīvināšanu, ja sankcijas netiks atceltas.

Iepriekš, paziņojot par tikšanos ar Kimu Jončolu, Pompeo sacīja, ka cer panākt īstu progresu, arī likt pamatus otrajam Trampa un Kima Čenuna samitam.