Siguldas tropu tauriņu mājā notiks Zilā morfīda festivāls

0

No šodienas līdz 8.oktobrim Siguldas tropu tauriņu mājā notiks Zilā morfīda festivāls, aģentūru LETA informēja Siguldas tropu tauriņu mājas pārstāvis Artis Treimanis.

Festivāla laikā līdztekus vairāk nekā 100 Zilajiem morfīdu tauriņiem varēs redzēt arī vēl 200 citus eksotiskos tropu tauriņus no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropu valstīm!

Zilais morfīds (Blue morpho) tauriņš ir viens no Siguldas tropu tauriņu mājas iecienītākajiem apmeklētāju tauriņiem. Zilais morfīdu tauriņš ir viens no pieņemtajām 29 sugām un 147 pasugām, kas ietilpst Morpho ģintī. Tie galvenokārt ir sastopami Dienvidamerikā un Centrālamerikā. Šo tauriņu spārnu atvērums ir sākot no 7,5 centimetriem līdz pat 20 centimetriem.

Metāliski zilais spārnu krāsojums ir paredzēts plēsoņu atbaidīšanai. Lidojot spārnos atspīd saules gaisma, kas atbiedē pretiniekus. Bet aizvērtiem spārniem Zilajam morfīdam ir vairākas māņacis, kas atbiedē dažādus plēsējus. Ja māņacij uzbrūk, tad tauriņu spārnā paliek robs, bet tas var turpināt dzīvot par spīti gūtajai traumai.

Zilo morfīdu tauriņu kūniņas ir koši zaļā krāsā, kas ļoti labi spēj saplūst ar zaļiem augiem apkārtējā vidē. Tauriņi uzturas grupās jeb baros, kas ļauj tiem ilgāk izdzīvot. Tauriņa viss dzīves cikls aizņem aptuveni 115 dienas. Tauriņš uzturā uzņem augļu sulu, favorīti ir kivi, mango un banāni.