Šmits/Samoilovs tiek pie pirmās uzvaras Majoros notiekošajā Eiropas U-22 čempionātā

0

Favorītiem pieskaitītie Kristaps Šmits un Mihails Samoilovs ceturtdien tika pie pirmā panākuma Majoru pludmalē notiekošajā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Eiropas U-22 čempionātā.

A apakšgrupas otrajā mačā ar pirmo numuru izliktie Šmits/Samoilovs ar 2-0 (21:16, 21:10) droši pārspēja Viljamu Čizmaziju un Patriku Pokopecu no Slovākijas, kuriem piešķirts 17.numurs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirmajā mačā Latvijas duets ar 1-2 (20:22, 21:14, 14:16) negaidīti piekāpās vien ar 32.numuru izliktajiem norvēģiem Kristianam Rūdam un Emīlam Ostāsam.

Šmitam/Samoilovam piektdien apakšgrupu turnīra noslēgumā pretī stāsies sacensību 16.numurs Maksims Volejaņins un Maksims Koršakovs no Moldovas.

Vēl puišu turnīrā D apakšgrupā uzvaru pirmajā mačā izcīnīja Aleksandrs Nasonovs/Roberts Kļaviņš, kuriem šajās sacensībās piešķirts 29.numurs. Latvijas pāris pirmajā mačā ar 2-1 (21:19, 16:21, 16:14) pārspēja austriešus Moricu Fabianu Kindlu un Marianu Klafingeru, kuriem ir ceturtais numurs.

Vēlāk vakarā Nasonovsam/Kļaviņam sekos cīņa pret sacensību 13.numuru Jakobu Brinku un Jesperu Skovmarku no Dānijas, bet noslēdzošajā grupu turnīra mačā tikmēr gaidāma tikšanās ar kipriešiem Antoni Liotati un Sotiri Siapini, kuriem piešķirts 20.numurs.

Savukārt zaudējumu pirmajā mačā piedzīvoja arī ar 26.numuru izliktie Rinalds Aišpurs un Rinalds Belerts, kuri G grupas mačā ar 0-2 (16:21, 12:21) piekāpās ar septīto numuru izliktajiem spāņiem Alehandro Uertam Pastoram un Havjeram Uertam Pastoram. Nākamie mači latviešiem gaidāmi piektdien.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ceturtdien Latvijas vadošais sieviešu pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kuras izliktas ar pirmo numuru, A grupas pirmajā mačā ar 2-0 (21:4, 21:6) sagrāva ar 32.numuru izliktās slovākietes Natāliju Blizmanovu un Andreu Sandanusovu.

Nākamo maču Latvijas sportistes aizvadīs ceturtdien plkst.18.10, kad pretī stāsies ar 17.numuru izliktās ungārietes Oršoja Orbāna un Borbāla Harmata.

Pirms tam ceturtdien ar 30.numuru izliktās Varvara Brailko un Anete Namiķe C apakšgrupas pirmajā mačā ar rezultātu 0-2 (12:21, 6:21) piekāpās turnīra trešajam numuram Leonijai Klinki un Leonijai Kercingerei no Vācijas.

Turpinājumā ceturtdien latvietes spēkosies ar itālietēm Klaudiju Pučinelli un Gaju Traballi, kurām ticis 14.numurs, bet piektdien grupu sacensību noslēdzošajā spēlē būs jātiekas ar Frederiki Šadi Jensenu un Sāru Stīfu no Dānijas, kuras izliktas ar 19.numuru.

Savukārt E apakšgrupas pirmajā mačā ar 28.numuru izliktās Vanesa Grosberga un Kristīne Briede spraigā cīņā ar 1-2 (17:21, 21:19, 9:15) piekāpās lietuvietēm Irinai Zobņinai un Ievai Vasiļauskaitei, kuras izliktas ar piekto numuru. Šim Latvijas pārim nākamās cīņas gaidāmas piektdien.

Piektdien sāksies izslēgšanas sacensības, bet cīņas par medaļām tiks aizvadītas svētdien.

Lielākās cerības Latvijai šajā turnīrā saistās ar puišu duetu Šmitu un Samoilovu, kuri pērn ieguva bronzas godalgas pasaules U-21 čempionātā, kā arī meiteņu pāri Kravčenoku un Graudiņu – viņas jau 2016.gadā izcīnīja Eiropas U-22 čempioņu titulu.

Katras grupas labākās komandas uzreiz iekļūs Eiropas čempionāta izslēgšanas turnīra otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā, kamēr otro un trešo vietu ieguvējas sacentīsies pirmajā kārtā. Savukārt ceturto vietu ieguvējām turnīrs būs noslēdzies.

Latvija ir vienīgā valsts šajā turnīrā, kas pārstāvēta ar ar trim duetiem gan puišu, gan meiteņu konkurencē.

Turnīra centrālais laukums spēj pulcēt ap 1600 cilvēku. Skatītājiem ieeja šajā Eiropas čempionātā ir bez maksas.

Augsta līmeņa pludmales volejbola spēles Jūrmalā notiek ik gadu. Pērn notika kontinenta meistarsacīkstes pieaugušajiem, kur par vicečempioniem kļuva pašmāju duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.