Sociālās aprūpes centru „Stella maris” vadīs Ilze Andersone

0

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja otrdien, 3. jūlijā, atbalstīja Ilzes Andersones iecelšanu sociālās aprūpes centra „Stella maris” direktores amatā. Galīgais lēmums vēl būs jāpieņem domes sēdē.

Līdzšinējā direktore Solvita Rudoviča šā gada aprīlī kļuva par sociālās aprūpes centra „Mežciems” vadītāju. Viņas pienākumus patlaban pilda I.Andersone, kura atklātā konkursā tika atzīta par piemērotāko kandidātu.

I.Andersone ieguvusi bakalaura grādu māszinībās un veselības zinātņu maģistra grādu. No 2014. gada viņa bija „Stella maris” Veselības aprūpes nodaļas vadītāja. Papildus tam I.Andersone praktizē Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā un Tiesu psihiatrisko ekspertīžu un piespiedu ārstēšanas centrā.

Kā komitejas sēdē uzsvēra I.Andersone, viņa kā „Stella maris” direktore vairāk pievērsīsies darbam personām ar demenci.

„Stella maris” darbu sāka 1994. gadā un patlaban nodrošina sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu vairāk nekā 100 klientiem, kuri izvietoti divos aprūpes namos.

Lai nodrošinātu klientu drošību un nepieciešamo aprūpi, pamatojoties uz katra individuālajām vajadzībām, ir izveidota specializēta nodaļa personām ar demenci. „Stella maris” priekšrocība ir lieliskā atrašanās vieta starp jūru un upi. Centra teritorijā ir savs parks, kurš ieskauj ēkas.

Lai „Stella maris” iemītnieki saņemtu viņu vajadzībām atbilstošu aprūpi, tajā strādā vairāk nekā 50 darbinieki. „Stella maris” iemītnieki ir pensijas vecuma cilvēki, pilngadīgas personas ar invaliditāti. Lielākajai daļai klientu ir uzstādīta diagnoze „demence”, kā arī dažādi garīgās veselības traucējumi, organiski personības un uzvedības traucējumi, kognitīvie traucējumi, hroniski smadzeņu asinsrites traucējumi, kas ar laiku var atstāt iespaidu uz uzvedību. Daudzi klienti ir mazkustīgi, un viņiem nepieciešama ievērojama palīdzība pašaprūpē.

„Stella maris” tiek organizētas dažādas aktivitātes, pieejams plašs nodarbību un pasākumu klāsts – dzimšanas dienu un nacionālo svētku svinēšana, rokdarbi, floristika, galda spēles, dārzkopība, dažādi turnīri, vingrošana, galda spēles, atmiņas treniņi, deju un kustību un mūzikas terapiju nodarbības, nūjošana u.c.. Iemītnieki iespēju robežās dodas ekskursijās, pastaigās gar jūru, dodas uz koncertiem, baznīcu, atbilstoši katra konfesionālajai piederībai.