”Sonarrworks” prezentēs jaunās skaņu tehnoloģijas

0

Informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmums “Sonarworks” šodien prezentēs jaunās skaņu tehnoloģijas, aģentūru LETA informēja kompānijas komunikācijas konsultante Zane Jēkabsone.

Prezentācija notiks plkst.10.30 Šmerļa ielā 3, Rīgā.

Pasākumā piedalīsies kompānijas līdzdibinātāji Helmuts Bēms un Mārtiņš Popelis, kuri pastāstīs par “Sonarworks” nākotnes ambīcijām un dos ieskatu, kā tās uzlabos mūzikas klausīšanās pieredzi.

LETA jau ziņoja, ka maijā “Sonarworks” piesaistīja piecu miljonu eiro investīcijas uzņēmuma attīstībai no Igaunijas investoriem “Karma Ventures” un “SuperAngel”, Lietuvas investoriem “Practica Capital”, Latvijas investoriem “ProksCapital” un “Imprimatur”, kā arī Turcijas investoriem “Revo Capital”.

Vienlaikus ar Igaunijas investīciju kompāniju “Karma Ventures”, “Sonarworks” attīstībā kopā ar citiem starptautiskajiem “investīciju eņģeļiem” investēja arī Igaunijas bijušais prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

“Sonarworks” finansējumu piecu miljonu eiro apmērā saņēmis ar noteikumu, ka daļa uzņēmuma kapitāldaļu tiek nodota investoru pārvaldībā.

Kompānijā skaidroja, ka piesaistītās ārvalstu investīcijas ļaus paātrināt uzņēmuma radīto tehnoloģiju un risinājumu attīstību, paplašinot licencēšanas iespējas, un īstenot “Sonarworks” mērķi par neatkārtojamu skaņas pieredzi ikvienā ierīcē, apvienojot studijā radīto autentisko skaņu un klausītāja skaņas personalizāciju.

Tostarp Bēms sacīja, ka piesaistītie resursi ļaus uzņēmumam nodrošināt klātbūtni galvenajos tirgos un palielināt apgrozījumu par vairāk nekā 10 miljoniem eiro divu gadu laikā.

2018.gadā “Sonarworks” strādāja ar 2,201 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 50% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas zaudējumi pieauga vairākas reizes un bija 785 226 eiro.

Kompānija reģistrēta 2012.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 6993 eiro. “Sonarworks” kapitālā 30,66% pieder “Imprimatur Capital Technology Venture Fund”, 17,16% – Helmutam Bēmam, 17,16% – Mārtiņam Popelim, 14,3% – SIA “Proks Capital”, 8,78% – “Imprimatur Capital Seed”, 5,23% – “FlyCap Investment Fund”, 5,23% – SIA “VVMV”, 0,79% – Jānim Sproģim, 0,39% – Aleksim Orlovam, 0,2% – Reinim Grantam un 0,1% – Rūdolfam Bundulim.