Sporta apakškomisija: sporta nozares finansēšanas kritēriji ir jāpārskata

0

Finansējuma piešķiršanas kritēriji sporta nozarē ir noteikti pārāk neskaidri, tāpēc tie ir jāpārskata. Tas palīdzēs nodrošināt piešķirtā finansējuma caurspīdīgumu. To otrdien, 5.martā, sacīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš. 

“Tautas sporta attīstība ir viena no prioritātēm, kas noteikta Izglītības attīstības pamatnostādnēs 2014.-2020.gadam. Vienlaikus Sporta apakškomisijas darbā esam novērojuši, ka ne vienmēr tam piešķirtā finansējuma kritēriji ir visām iesaistītajām pusēm skaidri saprotami. Pie līdzīga secinājuma nonācām arī šodien, kad apakškomisijā skatījām jautājumu par orientēšanas sporta attīstību Latvijā. Līdz ar to ir svarīgi strādāt pie tā, lai sistēmu padarītu caurspīdīgāku,” pēc sēdes atzīmēja Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs S.Riekstiņš.  

Apakškomisijas sēdes laikā Latvijas Orientēšanās federācija deputātus iepazīstināja ar orientēšanās sporta norisēm Latvijā, kā arī akcentēja, ka orientēšanās ir tautas sporta veids, kurā var piedalīties visa ģimene.

Kā deputātus informēja federācijas pārstāvji, tad pašlaik orientēšanās sportā lielākās grūtības ir ar jaunu speciālistu jeb treneru piesaisti, kas orientēšanos pasniegtu izglītības iestādēs, kā arī orientēšanās karšu izveidi skolās. Vienlaikus sporta organizācijām nereti nav skaidri valsts finansējuma piešķiršanas kritēriji.