Stājies spēkā spriedums par zādzībām no naftas vada Jelgavas novadā

0

Stājies spēkā notiesājošais spriedums par Jelgavas novadā pastrādātām zādzībām no naftas vada, ar kuru deviņu personu grupējuma locekļiem tiesa piespriedusi nosacītus sodus, liecina tiesu sistēmā publiskotā informācija.

Lietu Zemgales rajona tiesa izskatīja pēc būtības maija beigās. Tiesas priekšsēdētāja palīdze Sanita Grinšpone aģentūrai LETA skaidroja, ka visi apsūdzētie savu vainu atzina, un visiem deviņiem brīvības atņemšanas sods noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku. Noteikto sodu ilgums ir no diviem gadiem līdz trim gadiem un pieciem mēnešiem.

Tā kā lietā pārsūdzības netika saņemtas, spriedums ir stājies spēkā, un lieta nodota soda izpildei.

Apsūdzētie lietā ir Mihails Šapars, Sergejs Zaicevs, Artūrs Neliuss, Artūrs Gorlovs, Sergejs Vladiko, Aivis Aleksējevs, Oļegs Zolotarjovs, Deniss Smuļko un Igors Kovals.

Jau vēstīts, ka grupējumam celta apsūdzība par naftas un naftas produktu vada tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī par zādzību.

Organizētā grupa tīši bojāja augsta spiediena maģistrālo naftas produktu vadu un veica naftas produktu zādzību. Zaudējumi par vada bojāšanu sasniedza 3589 eiro, bet zādzību rezultātā nodarīti 1526 eiro zaudējumi.

Noziegumi pastrādāti ilgākā laika posmā Jelgavas novada Glūdas pagastā.