Šveices policija uzskata Abramoviču par potenciālu draudu valsts drošībai

0

Krievijas miljardierim Romānam Abramovičam liegta uzturēšanās atļauja Šveicē, jo policija atzinusi viņu par potenciālu draudu valsts drošībai, ziņo mediji.

Šveices federālā policija ieteikusi amatpersonām noraidīt Abramoviča lūgumu izsniegt uzturēšanās atļauju, jo pastāv aizdomas, ka viņš var būt iesaistīs naudas atmazgāšanā vai ir saistīts ar noziedzīgām organizācijām.

Abramovičs noliedz, ka būtu pastrādājis ko pretlikumīgu. Viņam nav izvirzītas apsūdzības nedz Šveicē, nedz kādā citā valstī.

Cīrihē bāzētā mediju kompānija “Tamedia” publicējusi policijas vēstuli, kurā izteiktas aizdomas pret Abramoviču, taču tās nav pamatotas ar pierādījumiem.

Abramoviča advokāts uzsvēris, ka viņa klients nekad nav bijis saistīts ar noziedzīgām organizācijām vai apsūdzēts šādos sakaros. Viņš ar tiesiskiem līdzekļiem centās panākt, ka šis stāsts netiek publiskots.

Taču pēc vairāku mēnešus ilgas cīņas uzvarēja “Tamedia”, kura izdevumi tagad ziņo, ka Šveices federālā policija uzskata Abramoviča potenciālo klātbūtni valstī par apdraudējumu sabiedrības drošībai un Šveices reputācijai.

Tomēr mediji norāda, ka policija nav pamatojusi savus apgalvojumus.

Abramoviča advokāts Daniels Glāsls paziņojis, ka ir ārkārtīgi sarūgtināts par to, ka publicēta slepena informācija no Šveices valdības dokumentiem.

Abramoviča advokātu komanda ir pieprasījusi policijai labot faktus un gatavojas iesniegt sūdzību par informācijas izplatīšanu.

Glāsls norādīja, ka, neskatoties uz atkārtotiem lūgumiem, federālā policija nav sniegusi pierādījumus, kas atbalsta “šos apmelojošos apgalvojumus”.

Abramovičam šogad bija problēmas atjaunot Lielbritānijas vīzu, un viņš nolēma to nedarīt, bet pieteikties Izraēlas pilsonībai, kura viņam arī tika piešķirta.

Izraēla piešķir visiem ebrejiem pilsonību, ja viņi pārceļas uz Izraēlu.