“Thunder” aizmainījusi Vestbruku uz “Rockets”, pretī saņemot Polu

0
Apr 23, 2019; Portland, OR, USA; Oklahoma City Thunder guard Russell Westbrook (0) drives on Portland Trail Blazers forward Zach Collins (33) in the first half of game five of the first round of the 2019 NBA Playoffs at Moda Center. Mandatory Credit: Jaime Valdez-USA TODAY Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Oklahomasitijas “Thunder” uz Hjūstonas “Rockets” aizmainījusi savu lielāko zvaigzni Raselu Vestbruku un par to saņēmusi citu saspēles vadītāju Krisu Polu, informē ESPN.

Līdz ar to Vestbruks atkal apvienosies ar “Rockets” līderi Džeimsu Hārdenu, jo abi savu NBA karjeru sākumā spēlēja “Thunder” sastāvā.

Par Vestbruku “Thunder” saņems ne tikai Polu, bet arī 2024. un 2026.gada NBA drafta pirmās kārtas izvēles tiesības, abas būdamas aizsargātas no pirmā līdz ceturtajam numuram. Tāpat komandas apmainījušās drafta tiesībām 2021. un 2025.gadā.

Pastāvēja varbūtība, ka Vestbruks varētu nonākt arī Maiami “Heat” komandā, tomēr “Thunder” strādāja pie tā, lai viņš varētu apvienoties ar Hārdenu. Tikmēr pēdējos mēnešos parādījās runas, ka Pols nevarot sadzīvot ar Hjūstonas komandas lielāko zvaigzni, tāpēc bija liela iespēja, ka viņš tiks aizmainīts, kas arī ir realizējies.

ESPN ziņo, ka “Thunder” strādā jau pie tā, lai aizmainītu 34 gadus veco Polu uz citu komandu. Viņa līgumā vēl ir atlikuši trīs gadi par kopējo summu 124 miljoni dolāru (110 miljoni eiro).

Tikmēr 30 gadus vecā Vestbruka kontraktā vēl atlikuši četri gadi par 171 miljonu dolāru (151 miljonu eiro).

Vestbruks, kurš pirms diviem gadiem tika nosaukts par līgas vērtīgāko basketbolistu, pagājušajā sezonā regulārajā čempionātā 73 spēlēs vidēji izcēlās ar 22,9 punktiem, 11,1 atlēkušo bumbu un 10,9 rezultatīvām piespēlēm. Tā bija trešā sezona pēc kārtas, kad viņš vidēji mačā guva “triple-double”. Savukārt piecos izslēgšanas turnīra mačos viņa kontā 22,8 punkti, 8,8 atlēkušās bumbas un 10,6 rezultatīvas piespēles.

Savukārt Pols regulārā čempionāta 58 spēlēs vidēji atzīmējās ar 15,6 punktiem un 8,2 rezultatīvām piespēlēm, bet 11 “play-off” mačos viņa kontā 17,0 punkti, 6,4 atlēkušās bumbas un 5,5 rezultatīvas piespēles.

“Thunder” šobrīd veic pārbūvi, jo tā nesen uz Losandželosas “Clippers” aizmainīja arī Polu Džordžu, bet šovasar tā ieguvusi jau astoņas pirmās kārtas izvēles nākotnes NBA draftos.