Tiesa februārī turpinās skatīt lietu pret bijušajām Centrāltirgus amatpersonām un darbiniekiem par piesavināšanos

0

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa 19.februārī plkst.12 turpinās skatīt krimināllietu, kurā piecas bijušās “Rīgas centrāltirgus” amatpersonas un darbinieki apsūdzēti par piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, pirmdien lēma tiesa.

Tiesas sēdē pirmdien bija paredzēts noklausīties audioierakstus, taču uz tiesas sēdi slimības dēļ nebija ieradušies apsūdzētie Vitālijs Litvins un Romāns Fjodorovs. Atlikt tiesas sēdi lūdza gan prokurore, gan arī visu apsūdzēto advokāti.

Nākamajā tiesas sēdē 19.februārī paredzēts izvērtēt, vai ir attaisnojama Litvina un Fjodorova neierašanās uz tiesas sēdi, noklausīties audioierakstus un uzklausīt apsūdzēto liecības.

Nākamās tiesas sēdes šajā lietā nozīmētas 16.aprīlī plkst.11 un 8.maijā plkst.11.

Iepriekšējā tiesas sēdē 2018.gada 20.septembrī tiesa uzklausīja vairākus lieciniekus, taču to vidū nebija vienprātības par iespējamajām nelikumībām.

Savukārt pagājušā gada 11.septembrī tiesā atklājās, ka apsūdzētais Jānis Verners ir miris, tādēļ lietas izskatīšanā tika pasludināts pārtraukums, lai uz tiesu uzaicinātu Vernera meitu un tiesā tiktu saņemti visi nepieciešamie dokumenti.

Jau vēstīts, ka lietā pie atbildības tiek rosināts saukt bijušo “Rīgas centrāltirgus” priekšnieku Anatoliju Abramovu, bijušo Centrāltirgus iepirkumu komisijas vadītāju Litvinu, kā arī Verneru, Jāni Zuševicu un Fjodorovu.

Apsūdzība izvirzīta pēc Krimināllikuma 318.panta trešās daļas par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas, par ko draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Tāpat viņi apsūdzēti pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Bijušais “Rīgas centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs un iepirkumu nodaļas vadītājs saukti pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Apsūdzētajām personām inkriminētie noziedzīgi nodarījumi veikti no 2014.gada aprīļa līdz 2015.gada jūlijam.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā kriminālvajāšanai izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Birojs iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka trīs tirgus darbinieki piesavinājās kapitālsabiedrības naudas līdzekļus lielos apmēros, kas viņu rīcībā nonāca, veicot savus darba pienākumus.

Latvijas Televīzija iepriekš ziņoja, ka nelikumīgās darbības notikušas “Rīgas centrāltirgus” tā sauktajā nakts tirgū. Tas bija saistīts ar maksu par tirdzniecības vietām.