Tiesa turpinās skatīt Gaiļezera mediķu korupcijas lietu

0

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien plkst.10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par prettiesiska labuma pieņemšanu no pacientiem apsūdzēti seši Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) darbinieki, liecina dati tiesas sēžu kalendārā.

Iepriekšējā tiesas sēdē tika izdalīts atsevišķs kriminālprocess pret lietā apsūdzēto radiologu Valdi Girgensonu, kurš jau sesto reizi nebija ieradies uz tiesas sēdi.

Uz šodienas tiesas sēdi prokuratūrai uzdots precizēt pierādījumus par katru noziedzīgo nodarījumu un katru apsūdzēto.

Jau vēstīts, ka krimināllietā par par prettiesiska labuma pieņemšanu no pacientiem apsūdzēti septiņi RAKUS darbinieki.

Uz apsūdzēto sola šajā lietā jāsēžas Jurim Novožilovam, Vēsmai Matrozei, Ilzei Lailai Lauderei, Karinai Moisejevai, Inetai Nemiro, Girgensonam un Mārai Epermanei. Vairums no apsūdzētajiem ir radiologi.

Vairākiem apsūdzētajiem tiek inkriminēta tirgošanās ar ietekmi, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem, kā arī ir norādīts pants par valsts amatpersonas bezdarbību, par ko var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Prokurore tiesai nodeva krimināllietu pret sešiem slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra “Gaiļezers” diagnostisko radioloģijas nodaļu darbiniekiem un kādas citas stacionāra “Gaiļezers” nodaļas darbinieku.

Atbilstoši lēmumam par krimināllietas nodošanu tiesai laikā no 2013.gada oktobra līdz 2015.gada aprīlim vairāki medicīnas darbinieki, izmantojot savas pilnvaras, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu, sistemātiski pieprasīja materiālas vērtības un tās pieņēma no pacientiem par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu labuma devēja interesēs, apejot noteikto rindas kārtību. Magnētiskās rezonanses izmeklējumi galvenokārt veikti ārpus oficiālā darba laika.

Medicīnas darbiniekiem, apejot noteikto pacientu reģistrēšanas kārtību, veicot izmeklējumus ar magnētisko rezonansi 121 pacientam, slimnīcai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 12 396 eiro apmērā, uzskata prokuratūra.