Tramps sola kvalificētiem strādniekiem ceļu uz pilsonību

0

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņoja, ka viņš atvieglos augsti kvalificētiem strādniekiem iespēju palikt ASV un iegūt pilsonību, un viņam neraksturīgā veidā uzslavēja imigrantu ieguldījumu ASV.

Tramps solīja reformēt H1-B vīzas, uz kurām trīs ceturtdaļas pretendentu ir no Indijas, kas lielākoties strādā tehnoloģiju sektorā.

“H1-B vīzu ieguvēji Savienotajās Valstīs var būt pārliecināti, ka drīz notiks pārmaiņas, kas gan vienkāršos, gan padarīs drošu jūsu palikšanu, ieskaitot potenciālu ceļu uz pilsonību,” tviterī rakstīja Tramps.

“Mēs gribam iedrošināt talantīgus un augsti kvalificētus cilvēkus tiekties pēc karjeras iespējām ASV.”

Tramps, kurš savā vēlēšanu kampaņā ieņēma stingru nostāju pret imigrāciju, iepriekš bija solījis vērsties pret H1-B vīzām, mudinot ziņot par krāpšanos to iegūšanā un uzstājot, ka uzņēmumiem pirmām kārtām jāpieņem darbā amerikāņi.

Viņa jaunais solījums par H1-B vīzām izteikts laikā, kad Tramps mēģina panākt mūra uzcelšanu gar Meksikas robežu, lai apturētu nelegālu imigrantu un patvēruma meklētāju pieplūdumu, kas lielākoties ir ar zemu kvalifikāciju. Viņa domstarpības ar Kongresu jautājumā par līdzekļu piešķiršanu šim mūrim ir novedušas pie federālās valdības darba daļējas apturēšanas.

Laikraksts “The Washington Post” piektdien pirmajā lappusē publicēja rakstu par to, kā tehnoloģiju darbinieki aizvien vairāk pārceļas no ASV uz Kanādu, jo viņiem ir sarežģījumi H1-B vīzu iegūšanā.

Silīcija ielejas uzņēmumi un Indija mēģina panākt dāsnāku vīzu sistēmu kvalificētiem ārvalstu darbiniekiem, kas esot neaizstājami tehnoloģiju industrijā, bet kritiķi apgalvo, ka amerikāņiem vajadzētu būt ar prioritāti šo labi apmaksāto darbavietu iegūšanā.

ASV piešķir 85 000 H1-B vīzu gadā, no kurām 20 000 tiek rezervētas strādājošajiem ar vismaz maģistra grādu.

H1-B vīzas tiek piešķirtas profesionāļiem, kurus darba devēji sponsorē uz trīs gadu periodu, kas var vienreiz tikt pagarināts. Iegūt šo vīzu var būt vienkāršāk, nekā mēģināt kļūt par ASV pastāvīgo iedzīvotāju un varbūt ar laiku iegūt pilsonību.