Turpinās plašā ugunsgrēka dzēšana Ādažu poligonā

0

Arī šodien turpinās vismaz 300 hektāru plašā ugunsgrēka dzēšana Ādažu poligonā, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš apliecināja, ka arī šodien dzēšanas darbos tiks iesaistīti plaši resursi, tai skaitā arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Gaisa spēku helikopters.

Jaunķiķis sacīja, ka pagaidām uguns liesmu nodarītos zaudējumus ir grūti aplēst, jo cietušas ir ļoti dažāda veida platības – gan meža jaunaudzes, gan “pieaudzis” mežs, gan izcirtumi, gan virsāji, gan arī sūnas un sausā zāle. Precīzi, cik un tieši kas ir dedzis varēs pateikt tikai pēc ugunsgrēka pilnīgas apdzēšanas, uzsvēra Jaunķiķis.

Vēl esot pāragri spriest arī par iespējamajiem ugunsgrēka izcelšanās iemesliem. Jautāts, vai varētu būt, ka iemesli ir saistīti ar kādām militārām aktivitātēm, piemēram, mācībām, Jaunķiķis atbildēja, ka pagaidām tādu iespēju izslēgt nevar.

Kā ziņots, ugunsgrēks poligonā izcēlās ap svētdienas pusdienlaiku. Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta majore Mairita Senkevicina svētdienas vakarā aģentūru LETA informēja, ka situācija uzlabojas, bet dzēšanas darbi poligonā turpinās. Viņa sacīja, ka visas dienas garumā mācības ar kaujas munīcijas izmantošanu ir pārtrauktas.

Ugunsgrēka dzēšanas darbos svētdien iesaistījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, VMD, NBS Gaisa spēku helikopters, NBS, kā arī sabiedroto karavīri.

Jaunķiķis apliecināja, ka liesmas izplatījušās tikai Ādažu poligona robežās.