Vairākās Latvijas pilsētās notiks semināri par pārrobežu mobilitāti un starptautiskās mūžizglītības iespējām profesionālajā izglītībā

0

Vairākās Latvijas pilsētās šoruden notiks semināri “Kāpēc ECVET” par pārrobežu mobilitāti un starptautiskās mūžizglītības iespējām profesionālajā izglītībā, kā arī būs iespējams uzzināt par Eiropas kredītsistēmu profesionālajai izglītībai un mācībām (ECVET), aģentūra LETA uzzināja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

ECVET sistēma atbalsta un veicina pārrobežu mobilitāti un starptautiskās mūžizglītības iespējas profesionālajā izglītībā. Aktivitātes uzdevums ir sekmēt dalībvalstīs piešķirto kvalifikāciju un mācīšanās rezultātu pārskatāmību, salīdzināmību, pārnesamību un atzīšanu dažādās valstu izglītības sistēmās un dažādos izglītības līmeņos, kā arī Eiropas darba tirgū.

Šī sistēma veicina vienkāršāku un elastīgāku neformālās un ikdienas izglītības atzīšanu, tostarp darba pieredzes un profesionālās kompetences atzīšanu, norādīja aģentūrā.

Informatīvajos semināros piedalīsies un dažādus ar sistēmu ECVET saistītus aspektus atklās Latvijas sistēmas eksperti. Semināru laikā prezentēs arī 2018.gada beigās izdoto e-materiālu “Kāpēc ECVET?”.

Sistēmas pirmais reģionālais seminārs Ogrē jau aizvadīts un nākamie pasākumi plānoti Kuldīgā – 22.augustā, Rīgā – 25.septembrī, Daugavpilī – 17.oktobrī un Cēsīs seminārs notiks 4.novembrī.

Ikviens interesents tiek aicināts izvēlēties atbilstošāko semināra norises vietu un laiku, kā arī sekot līdzi aktuālākajai informācijai VIAA mājaslapā.

Reģionālos ECVET seminārus rīko “Erasmus+ ECVET” 2019.gada darba programmas ietvaros.