Vakardien dzēsti divi paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki

0

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15.aprīļa plkst. 6.30 līdz 16.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 124 izsaukumus – 103 uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinoši. 

Plkst. 16.32 tika saņemts izsaukums uz Valkas novada Valkas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies šķūņa ēkā. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka deg saimniecības ēka 170m2 platībā un pastāv uguns izplatīšanās draudi. Pēc trīs stundu ilga darba, ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku likvidēt un no liesmām nosargāt blakus esošo dzīvojamo māju un vēl vienu šķūni. Ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistījās arī Kārķu pašvaldības brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējums un vietējais iedzīvotājs ar traktortehniku. 

Plkst. 17.32 VUGD saņēma izsaukumu uz Priekules novada Virgas pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega dzīvojamā māja un tās jumts ar atklātu liesmu. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvojamā māja deg pilnā platībā ar atklātu liesmu un pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās divi cilvēki. Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus, ugunsdzēsēji glābēji no degošās ēkas izglāba kaķi. Plkst. 21.16 šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku izdevās likvidēt un tā degšanas platība bija 120m2. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās dzēst 62 pērnās zāles ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 77 hektāri. Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks tika dzēsts Krustpils novada Kūku pagastā, kur pērnā zāle dega 25 hektāru platībā un meža zemsedze 10 hektāru platībā. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības vadi, zaru, lapu un dēļu kaudzes, divi koka dobumi, kūdra, meža zemsedze, sadzīves mantas, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, sodrēji četru ēku dūmvados, ražošanas iekārta, divas vieglās automašīnas, trīs šķūņi, pirts un dzīvojamā māja.