Valsts policijā jau iepriekš sākts kriminālprocess par draudiem Bunkum

0
Aizsaules ielā 1, izmantojot šaujamieroci, nogalināts vīrietis, kurš pārvietojās ar baltas krāsas "Range Rover" automašīnu.

Valsts policijā (VP) jau iepriekš sākts kriminālprocess par draudiem maksātnespējas administratoram un advokātam Mārtiņam Bunkum, kuru trešdien noslepkavoja netālu no Meža kapiem Rīgā, žurnālistiem pastāstīja VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Kriminālprocess sākts 2016.gadā pēc iesnieguma par draudiem. Šajā lietā aizdomās turēto nav.

Tāpat Grišins pastāstīja, ka Bunkus noslepkavošanā izmantots automātiskais ierocis, taču aizdomās turēto patlaban nav. Policija uzskata, ka noziegumu paveikuši vismaz divi cilvēki.

Grišins arī apstiprināja, ka nozieguma pastrādāšanā izmantota furgona tipa automašīna “Volkswagen” ar tentu, kas neilgi pēc slepkavības tika atrasta degam netālu – pie krematorijas un dzelzceļa sliedēm.

Viena no galvenajām versijām ir, ka slepkavība saistīta ar upura profesionālo darbību un iepriekš tā rūpīgi izplānota. Grišins gan prognozēja, ka parādīsies arī jaunas versijas. “Patlaban ir daudz versijas un apakšversijas,” norādīja policijas pārstāvis.

Slepkavības izmeklēšanā esot piesaistīti labākie izmeklētāji un operatīvie darbinieki. Policijas darbinieki joprojām strādājot notikuma vietā un Grišins prognozēja, ka nozieguma vietā darbs vēl tik drīz neapstāsies.

Policija aicina atsaukties slepkavības lieciniekus un ikvienu, kuram ir informācija, kas varētu palīdzēt slepkavības atklāšanā. Policija arī lūdz atsaukties cilvēkus, kuri ievēroja slepkavībā izmantotā transportlīdzekļa dedzināšanu.

Plašāku informāciju policija varētu sniegt tuvākajās dienās.

Interneta vietne “Pietiek” pirms dažiem gadiem, kas saskan ar laiku, kad policija saņēmusi iesniegumu par draudiem Bunkum, aprakstīja konfliktu, kas Bunkum kā maksātnespējīgās “Rego Trade” administratoram bija izveidojies ar uzņēmēju Mihailu Uļmanu.

Pārtikas vairumtirgotājs “Rego Trade” par maksātnespējīgu tika atzīts 2008.gada pavasarī. Pēc stāšanās amatā administrators Bunkus konstatēja, ka uzņēmuma bijušie valdes locekļi – Uļmans, Aleksandrs Budovskis un Dans Vapne – pirms maksātnespējas pasludināšanas izsaimniekojuši “Rego Trade” aktīvus, tādēļ administrators pret viņiem vērsās tiesā ar prasībām par līdzekļu piedziņu.

Uzņēmējs sūdzējās, ka “Rego Trade” lielākais kreditors bija Valsts ieņēmumu dienests (VID) ar gandrīz divām trešdaļām balsstiesību kreditoru sapulcēs, kurās dienestu pārstāvēja administratora brāļa, VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes Maksātnespējas procesa daļas vadītāja Kaspara Bunkus padotie. Uļmans apgalvoja, ka kreditoru sapulcēs VID pārstāvji atbalstījuši lēmumus, kas bijuši nevis valsts, bet administratora interesēs. VID gan šādus Uļmana pārmetumus noraidīja, norādot, ka gan administrators, gan VID ievērojuši visas likumu prasības.

Savā karjerā Bunkus administrējis kopumā 48 uzņēmumus, taču šobrīd “Rego Trade” maksātnespēja ir vienīgais aktīvais maksātnespējas process, kurā trešdien Rīgā noslepkavotais Bunkus bija administrators, liecina informācija “Firmas.lv” datu bāzē.

LETA jau ziņoja, ka Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta 2012.gadā apmierināja administratora prasību un no Uļmana par labu uzņēmumam piedzina 265 626 latus (377 952 eiro).

Šobrīd maksātnespējīgajam uzņēmumam ir prasījuma tiesības arī pret Budovski 192 055,50 eiro apmērā un pret Vapni 204 145,75 eiro apmērā. Abus šos parādus Bunkus iepriekš bija plānojis izsolīt 30.maijā, taču 29.maijā administrators atsaucis “Latvijas Vēstnesī” publicēto paziņojumu par izsolēm.

Bunkus bija arī viens no juristiem-palīgiem, ko “Trasta Komercbankas” (TKB) likvidators Armands Rasa bija piesaistījis likvidācijas procesam. Medijos iepriekš izskanējis, ka patlaban apsūdzētā statusā esošais bijušais administrators Māris Sprūds draudējis konfiscēt TKB kreditoru naudu. Savukārt žurnāls “Ir” vēstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā lietā figurējušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu no TKB.

Sprūda advokāts Jānis Rozenbergs un Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš aģentūrai LETA apliecināja, ka policija pie klientiem nav vērsusies saistībā ar šodien notikušo Bunkus slepkavību. Viņi arī nesaskata tam nekādu pamatu.

LETA jau ziņoja, ka zvērināts advokāts, maksātnespējas administrators Bunkus tika nošauts savā automašīnā “Range Rover” trešdienas rītā plkst.8.40, pie Meža kapiem, Aizsaules ielā 1, Rīgā.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) aģentūrai LETA norādīja, ka, visticamāk, notikusi Bunkus pasūtījuma slepkavība, kas saistīta ar viņa profesionālo darbību, bet nevar izslēgt arī citas versijas.

Notikuma vietā redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu, kas neilgi pēc slepkavības tika atrasta degam netālu – pie krematorijas.

Kā novēroja LETA, baltajai “Range Rover”, pie kuras stūres bija Bunkus, cauršauts priekšējais stikls vadītāja pusē. Automašīna braukusi virzienā uz Brāļu kapiem, nobraukusi no ceļa labajā pusē, nolauzusi ceļa zīmi un ietriekusies kapu nožogojumā, to sabojājot.

VP sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas slepkavību, un aicina atsaukties notikuma aculieciniekus vai tos, kuriem ir jebkāda informācija par notikušo.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here