VARAM informēs par gaisa piesārņojuma stāvokli Latvijā un pasākumiem tā uzlabošanā

0

Šodien plkst.9.30, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), notiks mediju brokastis par gaisa piesārņojuma stāvokli Latvijā un pasākumiem tā uzlabošanā, aģentūru LETA informēja VARAM.

Pasākumā padziļināti tiks skaidrots ministrijas izstrādātais “Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plāns 2019.-2030.gadam”, kā arī tiks runāts par sabiedrībā plaši apspriesto ieceri virzīties uz mājsaimniecībās izmantojamo apkures iekārtu pakāpenisku nomaiņu pret jaunākām un videi draudzīgākām apkures iekārtām.

Ministrijā norāda, ka aprēķinātās emisiju prognozes parāda, ka Latvijā ir nepieciešams īstenot papildus pasākumus, lai samazinātu slāpekļa oksīdu, cieto daļiņu un amonjaka emisijas.

Savukārt gaisa kvalitātes mērījumu stacijās veiktie mērījumi parādot, ka lielākas gaisa kvalitātes problēmas un Pasaules Veselības organizācijas standartiem neatbilstoša gaisa kvalitāte konstatēta Rīgā, Liepājā un Rēzeknē. “Turklāt Rīgā tiek pārsniegti arī robežlielumi, kas noteikti Eiropas Savienības tiesību aktos. Gaisa piesārņojums Latvijā galvenokārt rodas no transporta, kurināmā izmantošanas siltumenerģijas ražošanai, mājsaimniecībām un rūpniecības,” norāda VARAM.

Pasākumā piedalīsies VARAM valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola un piesārņojuma novēršanas nodaļas vecākā eksperte Lana Maslova.

Savukārt par veikto gaisa piesārņojuma kontroli stāstīs Valsts vides dienesta pārstāvji – Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktore Daina Kalēja un Atkritumu pārvaldības daļas vadītājs Atis Treijs.