Vējonis atklās izstādi par Latvijas pilsētu, novadu un pagastu ģerboņiem

0
Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalās drošības un aizsardzības forumā "Rīgas konference 2018".

Šodien plkst.12 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1.stāva izstāžu zālē Valsts prezidents Raimonds Vējonis atklās izstādi “Heraldika mūsdienu Latvijā”, kurā pirmo reizi vienkopus būs apskatāmi visu Latvijas pilsētu, novadu un pagastu ģerboņi, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas pārstāve Laura Jansone.

Viņa norādīja, ka ekspozīcijā tiks demonstrēts heraldikas lietojums ikdienā, kā arī valsts institūciju un pašvaldību apbalvojumu paraugi. Īpaša vieta izstādē atvēlēta Latvijas nozīmīgākā nacionālā simbola – valsts lielā ģerboņa tapšanai.

Šī izstāde būs veltījums Latvijai tās 100.gadadienā, atskatoties uz Valsts Heraldikas komisijas paveikto un cildinot Latvijas civilo heraldiku.

Jansone informēja, ka Valsts Heraldikas komisija tika izveidota 1988.gadā un darbojas līdz pat šai dienai. Komisijas darbības lauks ir visai plašs – sākot no pamatuzdevuma – valsts, pašvaldību, institūciju, organizāciju un privātpersonu heraldiskās sistēmas veidošanu un uzturēšanu, atbildību par valsts simbolu – ģerboņa un karoga un to attēlu izmantošanu un lietošanu, gan arī – valsts un pašvaldību institūciju un organizāciju apbalvojumu mākslinieciskā dizaina kvalitāti.

Pēc Jansones paustā, 30 intensīva darba gadu laikā visām 76 Latvijas pilsētām, 110 novadiem un 157 pagastiem ir atjaunoti vai no jauna izveidoti to vizuālās identitātes iemiesojumi – ģerboņi.

Izstādi “Heraldika mūsdienu Latvijā” organizē Valsts prezidenta kanceleja, un tā būs apskatāma bez maksas līdz nākamā gada gada 24.marta