Vējonis piedalīsies “Rotari” labdarības kustības prezidenta rīkotās darba pusdienās

0

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien piedalīsies starptautiskās “Rotari” labdarības kustības prezidenta Barija Rasina rīkotās darba pusdienās, liecina Valsts prezidenta darba kārtība.

Kā aģentūru LETA informēja pasākuma pārstāvis Edijs Tanons, neformālās pusdienas notiks plkst.12 viesnīcā “Radi un draugi”.

Starptautiskās labdarības kustības prezidents šonedēļ ieradies Latvijā, lai apmeklētu “Rotary” Latvijas kopienas lielākos pēdējos gados atbalstītos projektus – Ķekavas jauniešu izglītības centru, Jēkabpils slimnīcas priekšlaicīgi dzimušo bērnu nodaļu un Likteņdārzu. Tāpat viņš tiksies ar “Rotary” idejas atbalstītājiem Latvijā.

Darba pusdienās paredzēta Rasina iedvesmas uzruna viesiem, kā arī tiks pārrunāti aktīvie “Rotary” atbalsta projekti un diskutēts par turpmāku attīstību. “Mums jākoncentrējas uz lielākiem projektiem, kam ir paliekošāka ietekme, ieguldot vairāk laika izpētē, un darbi jāplāno, aptverot vairākus “Rotary” gadus un mandāta periodus. Pats būtiskākais ir iedvesmot pozitīvām pārmaiņām, mudinot savus klubus, savas kopienas, mūsu organizāciju kopumā stāties pretī mūsdienu izaicinājumiem ar drosmi, optimismu un radošumu,” norādīja Rasins.

“Rotary” kustība Latvijā aizsākās 1932.gadā, kad tika nodibināts pirmais Rīgas “Rotary” klubs, kura labo darbu vidū ir būtisks atbalsts Latvijas Universitātei, Brīvības piemineklim un Brīvdabas muzeja izveide.

Arī mūsdienās Latvijas rotarieši atbalsta daudzus sabiedrībai svarīgus projektus, gan ar savu darbu, gan finansiāli palīdzot citām biedrībām un veicinot godīgumu, mieru, izglītību un labklājību sabiedrībā, skaidroja Tanons.

Viņš piebilda, ka Valsts prezidenta atbalsts Latvijas “Rotary” klubiem ir būtisks gan simboliskā nozīmē, jo arī otrais Latvijas Valsts prezidents Gustavs Zemgals savā laikā bija “Rotary” biedrs un atbalstītājs, gan nozīmīgs kā novērtējums esošajiem paveiktajiem darbiem.

Šobrīd “Rotary” kustība visā pasaulē apvieno 1,2 miljonus cilvēku vairāk kā 34 000 klubos. Tās mērķis ir vienot biznesa un profesionālos līderus, lai veicinātu humāno palīdzību, labdarību un mieru visā pasaulē.