Ventspils novada pašvaldība iegādāsies īpašumu

0

Ventspils novada domes deputāti pieņēmuši lēmumu iegādāties ēku Kuldīgas ielā 3, Ventspilī. Tas darīts tādēļ, lai pašvaldībai nebūtu jāīrē telpas un lai varētu uzlabot darbinieku darba apstākļus.

Pašlaik Ventspils novada pašvaldības darbinieki Ventspilī strādā Skolas ielā 4, kas ir pašvaldības īpašums, un divās ēkās, kurās telpas tiek īrētas. Kopš 2010. gada par telpu nomu pašvaldība ir samaksājusi 240 000 eiro, turklāt nomas maksa pieaug, tādēļ lēmums iegādāties ēku uz 20 gadu nomaksu ir ekonomiski izdevīgs, jo tādējādi pašvaldība ietaupīs 347 040 eiro. Lai nopirktu ēku Kuldīgas ielā 3, pašvaldība izmantos Valsts kases aizdevumu. Īpašuma cena ir 320 000 eiro.

Darbu jaunajā telpās paredzēts uzsākt 2019. gada otrajā pusē, bet daļa darbinieku uz ēkas pirmo stāvu varētu pārcelties šāgada beigas vai nākamā gada sākumā pēc kosmētiskā remonta pabeigšanas. Kuldīgas ielā 3 atradīsies dome, bet Skolas ielā 4 strādās Sociālā dienesta, Finanšu nodaļas, Izglītības pārvaldes, Nodokļu nodaļas un Bāriņtiesas darbinieki.

Kā norāda Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, jaunās ēkas iegāde nenozīmē to, ka darbinieki uzturēsies greznākās telpās: “Tiem, kuri šobrīd strādā Skolas ielā 4, uzlabosies darba apstākļi, jo tagad šajā ēkā mazos kabinetos uzturas vairāk darbinieku, nekā tas būtu pieļaujams. Jaunajā ēkā daļai nodaļu vadītājiem būs atsevišķi kabineti, tomēr par greznību runāt nevaram.”