Veselība sākas ar vēderu

0

Autore: Aleksandra Zaslavska, SIA EUROAPTIEKA farmācija

Pavasarī, nokūstot sniegam, atklājas zem tā uz­krā­jušies netīrumi. Līdzīgs process notiek arī mūsu organismā. Ziemas laikā uzkrātie toksīni un šlakvielas, nepareizs dzīvesveids un pārmērīga ēšana novājina imūnsistēmu un saasina hronsikas slimības, tāpēc pavasaris ir īstais laiks “attīrīt” organismu. Jāsāk ar pareizu ēšanu, atpūtu un organisma attīrīšanu. Izmantojot toksīnus absorbējošas vielas un ārstniecisko augu tēju kombinācijas, nodrošināsit to izvadīšanu.

Maini ēdienkarti!

Svarīgi ir mainīt ēdienkarti – atteikties no ceptiem, asiem, trekniem ēdieniem, miltu izstrādājumiem, saldumiem, alkohola, gāzētiem saldinātiem dzērieniem un kafijas, kas stimulē pārmērīgu kuņģa skābes izdalīšanos, noslogo aknas, paaugstinot holesterīna līmeni, sekmē atūdeņošanos un liekā svara rašanos. Uzturā vēlams lietot bietes, citrusaugļus, seleriju, krešu salātus, brokoļus, ziedkāpostus, ābolus, kas ir mikroelementu un šķiedrvielu avots ar antioksidatīvu, enzimātisku un attīrošu darbību. Šajā periodā nedrīkst aizmirst par probiotisko baktēriju lietošanu, jo tām ir ļoti liela loma kuņģa un zarnu trakta darbībā, veidojot labvēlīgu mikrofloru. Zinātniski ir pierādīts, ka tieši veselīga kuņģa un zarnu trakta mikroflora aktīvi piedalās imūnsistēmas atjaunošanā, barjerfunkcijas un imunoloģiskas atbildes reakcijas veidošanā.

Novērs hroniskas problēmas!
Pavasaris ir laiks, kad saasinās hroniskas saslimšanas. Aktuālākās šajā laikā ir gremošanas sistēmas problēmas, it īpaši kuņģa čūla un hronisks gastrīts – paaugstināts kuņģa skābes daudzums, kolīts, pankreatīts, kā arī “izsalkuma” sāpes labajā paribē – slikta dūša, smaguma sajūta, vēdera pūšanās, kolikas un disbakterioze. Lai mazinātu visu šo nepatīkamo simptomātiku, ir jāizvērtē papildu medikamentu lietošana. Sāpju noņemšanai un koliku mazināšanai ieteicams izmantot spazmolītiskos preparātus vai kuņģa pilienus, disbakteriozes novēršanai – probiotiskās baktērijas, smaguma sajūtas mazināšanai – enzīmpreparātus un meteorismu mazinošus jeb līdzekļus pret vēdera uzpūšanos. Savukārt pacientiem ar kuņģa čūlu un gastrītu ir vērts iziet kuņģa skābi mazinošu un neitralizējošu līdzekļu kursu.