Veselīga uztura lekcijās novembrī apgūs uzturvielu nozīmi un veselīgu uzkodu gatavošanu

0

Lai veicinātu zināšanas par veselīgu uzturu un rosinātu ieviest veselīga uztura paradumus arī ikdienā, Liepājas pilsētas pašvaldība novembrī piedāvā vairākas veselīga uztura lekcijas un ēst gatavošanas meistarklasi. Visas nodarbības notiks Liepājas Olimpiskā centra Saules zālē, un tās vadīs uztura speciāliste Līga Jaunzema. Uz nodarbībām aicināts ikviens interesents.

3. novembrī notiks divas lekcijas par tēmu “Uztura bagātinātāji. Biežākie uzturvielu deficīti”. Pirmā lekcija sāksies pl. 11.00, uz to aicināts ikviens interesents. Savukart otrā lekcija par šo pašu tēmu sāksies 14.00, uz to īpaši aicināti iedzīvotāji, kuru vecums ir 54 un vairāk gadu. Lekcijās varēs uzzināt par vitamīnu, fitovielu, minerālvielu avotiem uzturā, uzturu bagātinātāju lietderību, to saturu un kvalitāti. Tiks stāstīts, kā kritiski izvērtēt uztura bagātinātāju reklāmas. 

Tā kā lekcijas tiek rīkotas dažādām vecuma grupām, nodarbību saturs tik pielāgots konkrētai mērķauditorijai, izglītojot dalībniekus par savam vecumam nepieciešamajām uzturvielām.

17. novembrī pl. 11.00 iedzīvotāji aicināti uz uztura meistarklasi “Veselīgas uzkodas” Tās laikā būs iespēja uzzināt un iemācīties, kā sarūpēt ātras un veselīgas uzkodas: tiks gatavotas sēklu sausmaizītes, grauzdētas pupiņas un zirņi, biezpiena-kliju mafini un augļu salāti.

24. novembrī pl. 11.00 paredzēta lekcija par tēmu “Uzturs un menopauze” sievietēm vecumā no 54 gadiem. Nodarbību dalībniecēm būs iespēja uzzināt par piena produktu un omega taukskābju nozīmi uzturā, par aizcietējumu korekciju ar uztura palīdzību, par sausumu mutē un šķidruma nepieciešamību uzturā, par osteoporozi un uzturu, uzturvielu deficītu. 

Uz visām nodarbībām nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 28 612 877 (Līga), sūtot SMS ar vārdu, uzvārdu un izvēlētās nodarbības datumu vai rakstot uz e-pastu liga.jaunzema@gmail.com. Lekciju un meistarklašu ilgums ir divas stundas. 

Lekcijas un meistarklases tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs” ietvaros.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, tālr. 63 404 747, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.