Volvo izpilddirektors sagaida, ka, neskatoties uz tirdzniecības spriegumiem, EV turpinās rekorddarbību

0

Volvo ir gatavs piecus gadus pēc kārtas reģistrēt transportlīdzekļu pārdošanas apjomu 2018. gadā, un izpilddirektors Hakan Samuelsson sagaida, ka panākumi turpināsies arī 2019. gadā. trešā ceturkšņa finanšu rezultāti un piespieda to pielāgot eksportu starp diviem lielākajiem pārdošanas tirgiem. Samuelsson arī agresīvi vada Volvo autonomajā laikmetā, izvirzot mērķi, ka trešā daļa automobiļu ražotāju ir no pašpārvaldes transportlīdzekļiem līdz 2025. gadam.

Volvo Cars saskaras ar grūtiem izaicinājumiem, kas turpināsies 2019. gadā pēc tirdzniecības strīda starp ASV un Ķīnu, un tā piespieda automobiļu ražotāju pielāgot eksportu starp diviem lielākajiem pārdošanas tirgiem. Uzņēmuma vadītājs Hakan Samuelsson agresīvi vada uzņēmumu autonomajā laikmetā, izvirzot mērķi, ka trešdaļa automobiļu ražotāju no 2025. gada nāk no pašpārvaldes transportlīdzekļiem.

Kāda ir jūsu prognoze ASV, Eiropas un Ķīnas tirgiem 2019. gadā un kā Volvo veiks?
Kopumā nav vērojamas lejupslīdes pazīmes. Eiropa un ASV dara diezgan labi. Tomēr Ķīnā ir pazīmes, kas liecina par vājināto tirgu pēc gadiem ilga spēcīga pieauguma. Ja aplūkojat mūsu nostāju, mēs neesam īsti tādi, kas ir atkarīgi no kopējā tirgus. Tā ir viena no priekšrocībām, kas ir maza. Mūsu izaugsme nāk no mūsu produktu stipruma, kas patiešām veic tirgus daļu. Tāpēc mēs esam optimistiski, ka šogad būs vēl viens rekordliels gads, un nākamajam gadam būs vēl viens izaugsmes gads.

Kāpēc Volvo ir sagatavojis vairāk nekā vācu prēmiju konkurenti, lai pārietu uz WLTP pārbaudes režīmu Eiropā?
Mēs bijām viens no nedaudzajiem zīmoliem, kas varēja piedāvāt visus mūsu automobiļus saskaņā ar jauno regulu divu iemeslu dēļ. Pirmais ir tas, ka mēs guvām labumu no mazākiem modeļiem, bet, otrkārt, mēs sākām pielāgot savus modeļus agrāk. Daži no mūsu transportlīdzekļiem tika sertificēti uz vienu gadu, pamatojoties uz jaunajiem standartiem. Sākotnēji bija labs ieguldījums.

Tāpēc, piemēram, Volvo septembrī palielināja Eiropas pārdošanas apjomus, bet Audi, BMW un Mercedes visi ieguva lielus rezultātus?
Jā, viņi nebija gatavi visiem modeļiem. Mums bija paveicies, ka mēs sākām tik agri, kad tika apstiprinātas šīs automašīnas. Tāpēc es domāju, ka mēs visi šajā nozarē nepietiekami novērtējam nepieciešamos centienus [pārejai].

Cik lielā mērā ASV un Ķīnas tirdzniecības strīds šogad un 2019. gadā skāra jūsu biznesu? Vai Jūs uztraucaties par papildu tarifiem starp Eiropu un ASV?
Apskatīsim sākumpunktu. Es nedomāju, ka mums šajos trīs reģionos bija ļoti atvērta un līdzsvarota tirdzniecība. ASV bija 2,5% ienākšanas šķērslis automašīnām, Eiropā tas bija 10%, bet Ķīna – 25%. Ja jūs patiešām vēlaties panākt vienlīdzīgu, taisnīgu globālo tirdzniecību, kas būtu jāsaskaņo. Mūsu nostāja ir 0%. Es ceru, ka būs atvēršana, un Ķīna samazinās barjeru, jo mēs esam pirmie automobiļi, kas Ķīnā ražo automobiļus eksportam uz ASV. Mēs patiešām gribētu redzēt godīgu un atvērtu tirdzniecību. Redzēsim, kas notiek. Es domāju, ka, ja Ķīna vēlas spēcīgu globālo automobiļu rūpniecību, tai nevajadzētu aizsargāt savu iekšējo tirgu. Tie ir ārpus šī punkta. Viņiem vairs nav vajadzīga šāda aizsardzība. Ķīnai ir ļoti spēcīga automobiļu rūpniecība, un tai vajadzētu konkurēt pasaules līmenī.

Ko Volvo dara, lai mazinātu tirdzniecības strīdu radītos finansiālos triecienus?
Mēs būvējam savu lielo sedānu [S90] Ķīnā un nosūtām to uz ASV. Tagad ir ļoti grūti to darīt ar 27,5% ieejas tarifu. Par laimi, mēs esam atvēruši savu jauno ASV rūpnīcu un varam būvēt sedānus lokāli.

Vai jūs paātrināsiet XC90 ieviešanu ASV rūpnīcā?
Es domāju, ka mums ir ļoti saspringts grafiks [ASV jaunās paaudzes XC90 ražošana sāksies 2022. gada sākumā], tāpēc spiediens jau pastāv. Rūpnīca mums ir ļoti palīdzējusi, jo mēs varam būvēt sedānus [sākot ar S60] un izvairīties no tarifiem. Jaunā paaudze XC90 ir nākamais automobilis, ko mēs būvēsim ASV, kas ir lielākais šīs automašīnas tirgus. Turklāt rūpnīca ir veicinājusi mūsu organizācijas morāli un uzticību visiem mūsu partneriem, kuri redz, ka mēs esam apņēmušies ASV, jo mēs būvējam automašīnu uz vietas.

Vai jūs jau redzat priekšrocības pēc ASV rūpnīcas atvēršanas šogad? Vai tas līdz šim ir veicinājis jūsu divkāršo ASV pārdošanas apjomu pieaugumu šogad?
Nē, vēl ne. Šogad mēs esam ceļā, lai uzbūvētu aptuveni 5000 automobiļu, bet tas nāk uz augšu, lai nākamgad mums būtu jāskata pilnīga pirmā ražošanas maiņa.

Volvo ziņoja, ka trešā ceturkšņa pamatdarbības ieņēmumi samazinājās par 50 procentiem, un jūsu ceturkšņa peļņa bija 3,4 procenti. Jūs cenšaties panākt stabilu rezervi 8% apmērā. Kā jūs tur nokļūsiet?
Šis kritums, kas ir skāris arī mūsu konkurentus, lielā mērā ir saistīts.