Volvo liek IPO, atsaucoties uz tirdzniecības spriedzi un lejupslīdi

0

Volvo Cars un tās īpašnieks, Zhejiang Geely Holding Group, pirmdien teica, ka viņi ir pārcēluši plānus par Zviedrijas autoražotāju akciju pirkšanu, apgalvojot tirdzniecības spriedzi un automobiļu krājumu samazināšanos.

Volvo paziņoja, ka plāni iekļaušanai sarakstā Stokholmā ir aizkavējušies uz nenoteiktu laiku, kas ir pirmais ziņojums no Financial Times.

“Mēs esam nonākuši pie secinājuma, ka IPO laiks nav optimāls tieši tagad,” telefona intervijā Reuters teica Volvo direktors Hakans Samuelssons.

Volvo un tā ķīniešu vecākais apsprieda sākotnējo publisko piedāvājumu, lai autoražotājs varētu novērtēt no $ 16 miljardiem līdz $ 30 miljardiem, iepriekš minētie avoti. Pirmdien kompānija paziņoja, ka sarakstā ir iespējams arī turpmāk.  

Savukārt Samuelssons paziņoja, ka IPO izredzes bija mazinājušās ar uzņēmējdarbības ciklu, pateicoties plaša mēroga automobiļu akciju samazinājumam, kas šā gada laikā ir samazinājis Stoxx 600 Autos & Parts indeksu par 15 procentiem.

Tomēr pat pirms nesenās nozares izpārdošanas daži novērotāji bija apšaubāmi par 30 miljardu dolāru lielo Volvo mērķa novērtējumu. “Mums bija izteiktas mūsu iebildes attiecībā uz cildenām vērtēšanas ambīcijām pirms tam,” Evercore ISI analītiķis Arndt Ellinghorst teica pirmdien. “Tirdzniecības karš ir tikai viens sarkans karogs.”

Vašingtonas pieaugošā tirdzniecība aizplūda ar Pekinu un saspīlējums ar Eiropu ir satricinājis automobiļu ieguldītājus, ietekmējot akciju cenas un palielinot tirgus izaugsmes nepastāvību.

Volvo tomēr ir mazāk pakļauta nekā Vācijas prēmiju konkurenti U.S.-Ķīnas tarifiem, tomēr ir teikuši, ka tā žonglēt savu XC60 SUV ražošanu, lai mazinātu to ietekmi.

Geely, kas 2010.gadā maksā Ford Motor Co 1.8 miljardu dolāru apmērā Volvo, ir arī Mercedes-Benz vecāka Daimler, kravas automātu AB Volvo un Lielbritānijas sporta automobiļu ražotāja Lotus daļas.

Ķīna atslēga Geely un tās priekšnieks Li Shufu secināja, ka Volvo pirms pārdošanas ir jāuzsāk dziļāk ieplūšana Ķīnas tirgū, personai, kas pazīstama ar grupas domām, pastāstīja Reuters. Pirmajā pusgadā Volvo piegādāja 61,480 automobiļus Ķīnā, kas ir daļa no konkurentu Mercedes-Benz, BMW un Audi pārdošanas apjoma.

“Volvo”, kas Polestar izstrādā kā elektrificētu veiktspējas zīmolu un kuram pieder “Geely” stabila lente “Lynk & CO”, ir “citas alternatīvas”, lai nākotnē varētu piesaistīt finansējumu, izpilddirektors Samuelssons teica pirmdien. IPO atlikšana atspoguļo lielākas bažas par “cenu attīstību pēc potenciālā IPO”, nevis par sākotnējo novērtējumu, norādot uz jutīgumu attiecībā uz valsts pensiju fondu izplatību starp Zviedrijas institucionālajiem investoriem, kuri varētu piedalīties.

Pieaugot tirgus nenoteiktībai, Volvo izpilddirektors teica: “Kas mani nervozē, it īpaši bija atstāt investoriem izdevīgumu.” Atlikums bija tāds, ka Lielbritānijas Aston Martin sacīja, ka būs spiesti uz priekšu ar savu peldēšanu. Samuelssons teica, ka Aston Martin kā tīra luksusa spēle bija “vairāk kā Ferrari” – kuru ļoti uzbudinātais saraksts bija tuvu novēlotajam bijušajam vadītājam Sergio Marchionne mērķa vērtēšanai 10 miljardu euro apmērā. Līdzīgi kā Volvo, Aston Martin reiz piederēja Ford.